Advent v Ružinove: Program poteší celé rodiny, na svoje si prídu deti i seniori

24.11.2022
0

Zdroj: Cultus Ružinov

Páčil sa vám článok?

Advent je obdobím pokoja, rozjímania, dobročinnosti a upokojenia. Pre kresťanov sa nesie v znamení čakania a duchovných príprav na Vianoce. Ružinov počas adventu pripravil program pre všetkých. Informoval nás o ňom marketingový manažér Cultusu Ružinov Patrik Cucor.

Symbolom adventného obdobia, ktoré trvá štyri týždne, je adventný veniec so štyrmi sviecami – tie sa postupne zapaľujú počas štyroch adventných nedieľ. Prvú zo štyroch adventných sviečok na tradičnom adventnom venci zapália v nedeľu, 27. novembra o 16:00 pred Domom kultúry Ružinov. V rámci adventných nedieľ vystúpi FS Karpaty, MSZ Cantus a HDS Ševčenkovci.

Na svoje si prídu aj deti. Do Parku Andreja Hlinku zavíta 6. decembra o 17:00 Mikuláš, aby mohol obdariť všetky deti sladkým prekvapením. Vystúpi tanečná skupina Elledanse.

Na Prievozských tvorivých dielňach v Spoločenskom dome Prievoz (Kaštieľska 30) si deti 9. decembra o 17:00 vyrobia vianočné ozdoby z prírodných materiálov. O päť dní neskôr, 14. decembra o 13:30, si tu môžu otestovať svoje vedomosti  na Vianočnom kvíze seniori.

Prievozský adventný trh poprvýkrát otvorí brány historického Csákyho záhradníctva (Parková 4) a to 16. decembra od 16:00 do 18:00. Vystúpi Anka Repková a Viliam Vitéz. Deti si budú môcť počas tvorivých dielní vyrobiť originálny ozdobný vianočný pozdrav.

Deti sa môžu tešiť aj na filmové premietanie animovanej rozprávky Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla, ktoré sa bude konať 17. decembra o 14:00 v Spoločenskom dome  Nivy (Súťažná 18). Na tom istom mieste si priaznivci českej kinematografie môžu 19. decembra o 14:00 pozrieť komédiu Jana Svěráka Betlehemské svetlo.

Vstup na všetky podujatia je zdarma, na Prievozské tvorivé dielne si treba vopred bezplatne rezervovať miesto na www.cultusruzinov.sk.

Zdroj: Cultus Ružinov

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?