Slovnaft je po generálnych revíziách, ktoré boli najväčšie v jeho dejinách

27.8.2019
0

Zdroj: SLOVNAFT, a.s.

Páčil sa vám článok?

Rafinéria Slovnaft ukončila generálne revízie na 21 výrobných jednotkách. Po modernizácii a údržbe sa všetky zariadenia dostali do štandardnej prevádzky. Na jeseň budú práce v rafinérii pokračovať odstávkou a kontrolou technického stavu u ďalších troch petrochemických jednotiek. Informoval o tom hovorca spoločnosti Anton Molnár.

Tohtoročné generálne revízie, ukončené v letných mesiacoch, boli podľa neho historicky najväčšie v dejinách rafinérie. Na ich príprave a realizácii sa podieľali zamestnanci skupiny Slovnaft a takmer 2000 externých pracovníkov, ktorí zabezpečovali predovšetkým údržbárske a kontrolné práce.

Spresnil, že celkové investície v rámci generálnych revízií dosiahli 75 miliónov eur. Počas generálnych revízií sa realizovalo viacero nových projektov. Podľa Molnára sa očakáva, že prispejú k efektívnejšej, spoľahlivejšej a bezpečnej prevádzke rafinérie.

Uviedol, že v rámci jesenných plánovaných odstávok je naplánovaných na realizáciu takmer 1000 väčších aj menších zákaziek. Väčšinou pôjde o kontrolné a čistiace práce, ako aj o činnosti vyplývajúce z legislatívnych požiadaviek. Časť projektov bude taktiež zameraná na zníženie emisií dusíka vypúšťaných do atmosféry, ako aj na samotnú modernizáciu zariadení.

​Molnár ubezpečil, že o vplyve prác na komfort obyvateľov bude spoločnosť Slovnaft opäť informovať na internetovej stránke www.slovnaft.sk/gr2019, v prípade otázok bude pripravená infolinka a e-mailová adresa gr2019@slovnaft.sk.

(TASR) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.