Nová linka: Od soboty sa do Lesoparku v Krasňanoch dostanete už aj autobusom

3.6.2021
0

Zdroj: DPB

Páčil sa vám článok?

Dopravný podnik Bratislava rozširuje dopravu v miestnej časti Krasňany. Od soboty 5. júna 2021 spúšťa novú autobusovú linku číslo 154.

"Letným sezónnym spojením pomôžeme odbremeniť preplnené ulice a parkoviská na Peknej ceste. Autobusová linka č. 154 bude premávať v intervale 30 minút počas víkendov a sviatkov. Vďaka nadväznosti na linku č. 3 pohodlne prepojíme Horáreň Krasňany s električkami na Peknej ceste," informoval nás hovorca DPB Martin Chlebovec.

Autobusy budú jazdiť po trase: Hubeného – (zastávka je umiestnená pred supermarketom na Peknej ceste, približne 5 minút pešo od zastávky električiek Pekná cesta) – Slanec - Muničné sklady - Horáreň Krasňany.

Zastávky obslúži nízkopodlažný elektrobus, čo ocenia najmä rodiny s deťmi či zdravotne znevýhodnení.

„Od zveľadenia oddychového priestranstva v mestských lesoch dopyt cestujúcich vzrástol. Možnosti na parkovanie osobných áut sú však v týchto miestach značne obmedzené. Som preto rád, že môžeme vyjsť návštevníkom v ústrety a umožníme komfortné cestovanie za oddychom,“ zdôraznil Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB.

Areál pod Horárňou je miesto pre letné pikniky alebo opekanie pod holým nebom. V areáli nájdete altánky so sedením, ohniská, či atrakcie pre deti. Linka 154 bude premávať do 31.10.2021.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?