Rača, na rozdiel od Pezinka, vinobranie nezrušila. Ako bude prebiehať?

9.9.2020
0

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Kým Pezinok svoje tradičné vinobranie pre riziká koronavírusu tento rok zrušil, v Rači sa ho rozhodli zorganizovať. Má však byť iné ako doteraz.

"Tento rok to však nebude Vinobranie, na aké sme zvyknutí. Kvôli momentálnej situácii sme sa spolu s Račianskym vinohradníckym spolkom rozhodli usporiadať Dni burčáku - komorné podujatie s komunitným programom a otvorenými dvormi, pivnicami a vinicami račianskych vinárov," informovala mestská časť na svojej stránke. Podujatie sa koná počas najbližšieho víkendu, teda 12. a 13. septembra. 

Okrem otvorených pivníc je v pláne aj na kultúrny program v priestore amfiteátr, v Parku J. M. Hurbana a tradičné odovzdanie strapca hrozna starostovi či sprievod na traktoroch.

Počas celého podujatia je povinné nosiť rúško či obdobnú ochranu horných dýchacích ciest s výnimkou času potrebného na konzumáciu jedla a nápojov. Organizátor si uplatní právo nevpustiť do priestoru podujatia návštevníka s telesnou teplotou vyššou ako 37,2°C, či z kapacitných dôvodov. Na podujatí platí zákaz podávania si rúk a návštevník je povinný si pri vstupe ruky vydezinfikovať. 

Organizátorom akcie je  Račiansky vinohradnícky spolok v spolupráci s Mestskou časťou Bratislava-Rača.

(ms)

Páčil sa vám článok?