Láka vás poriadne exotická kuchyňa? V Rači sa koná Extrem food a travel festival

16.8.2019
0
Extrem food festival

Zdroj: extremfood.cz

Páčil sa vám článok?

Sobota 17. augusta bude v račianskom amfiteátri patriť milovníkom naozaj neobyčajnej kuchyne. Môžete ochutnať žaby, hady, holuba či krokodíla. Nebudeto to však iba o jedle, ale aj o cestovaní.

Festival sa koná od 10.00 h do 18.00 h. Okrem stánkov s exotickým pokrmom si budete môcť vypočuť aj päť cestovateľských prednášok či pozrieť brušné tanečnice i chodenie po skle. K vstupenke dostanete aj balíček sušeného hmyzu, stánok s týmto druhom potravy však organizátori zrušili. Dôvodom je slovenská legislatíva, v ktorej ešte hmyz nefiguruje ako jedlo.

V programe je aj niekoľko súťaží, ale tie sú skôr pre odvážnych. Pôjde napríklad o jedenie švédskeho jedla surstromming (ryba v pokročilom štádiu rozkladu), ktoré je možno najsmradľavejším pokrmom sveta. Súťažiť sa bude aj v jedení chilli piva lyžičkou.

Vstupenky stoja 8 a 12 eur.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.