Podunajské Biskupice

  • Zdravie a životný štýl
  • 06.09.2001 00:00

V Biskupiciach chcú rozšíriť ťažbu štrku

0 0

V Podunajských Biskupiciach je snaha rozšíriť ťažbu štrkopieskov. Svedčí o tom zámer spoločnosti Ass Sehring, ktorý predložili bratislavskému magistrátu. Zámer je prístupný aj verejnosti a možno doň nahliadnuť do 23. októbra v informačnom centre Servis pre občana na Primaciálnom námestí.

  • Zdravie a životný štýl
  • 26.08.1999 00:00

V Biskupiciach pribudli nové smetné nádoby

0 0

Od posledného júlového týždňa je v Podunajských Biskupiciach rozmiestnených 123 nových smetných nádob. Jedným z dôvodov ich rozmiestnenia bol nedostačujúci počet smetných nádob, ktoré sa často stávali terčom vandalov a boli postupne ničené.

  • Kultúra
  • 06.05.1999 09:00

Národnostné vzťahy sú dobré

0 0

Aj Podunajské Biskupice patria k národnostne zmiešaným mestským častiam Bratislavy. Slováci a Maďari tu však podľa starostu Ota Nevického žijú v pokoji a porozumení bez akýchkoľvek národnostných problémov.

  • Zdravie a životný štýl
  • 06.05.1999 09:00

Unikátna oblasť Dunajské luhy sú tu chránené

0 0

Podunajské Biskupice ako jediná bratislavská mestská časť sa nachádza na Žitnom ostrove a je teda územím chránenej vodohospodárskej oblasti. V záujme ochrany tejto unikátnej zásobárne pitnej vody sú všetky aktivity na jej území do značnej miery limitované.

  • Zdravie a životný štýl
  • 06.05.1999 09:00

Ďalšia ťažba štrku neprešla

0 0

V uplynulom období prejavila spoločnosť Hirocem, a.s. Rohožník, záujem o ťažbu štrku v Podunajských Biskupiciach v lokalite medzi osadami Lieskovec a Ketelec.

Podunajské Biskupice sú svojou rozlohou najväčšou bratislavskou mestskou časťou. Ležia na začiatku Žitného ostrova a práve v ich katastri sa nachádzajú zvyšky lužných dunajských lesov. Čím žijú obyvatelia tejto mestskej časti, aké majú problémy a plány, o tom sme sa už pozhovárali so starostom Podunajských Biskupíc Otom NEVICKÝM.

Hipster, hipsterský štýl a komunita hipsterov. V Bratislave už niekoľko rokov kraľuje trend "hipsterizmu". Ľudia v meste majú na tento trend veľa názorov. Je skupina, ktorá hipsterov „hejtuje“, potom sú tí, ktorým sú hipsteri ľahostajní a tí, pre ktorých sú inšpiratívni. Viete, ako ho identifikujete?

Pomerne veľký ohlas vyvolala fotografia, ktorá sa dnes objavila na facebookovej stránke Bývanie a prenájom. Je na nej zachytená jedna z izieb v štvorizbovom byte na Rajeckej ulici vo Vrakuni, za ktorú si prenajímatelia pýtajú 165 eur. Viacerým diskutujúcim sa zdá byť táto cena prehnaná v porovnaní so životným priestorom, ktorý budúcej podnájomníčke ponúka... A čo si myslíte vy?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.