Opitá vodička narazila v Podunajských Biskupiciach do koša v tvare srdca

21.6.2024
0

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Vodička pod vplyvom alkoholu spôsobila vo štvrtok (20. 6.) dopravnú nehodu. Na Trojičnom námestí v Bratislave narazila do kovového stĺpika a železného koša v tvare srdca.

Polícia ju obvinila z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková.

"Štvrtková jazda 53-ročnej Angeliky B. po bratislavských cestách skončila na Trojičnom námestí nárazom do kovového stĺpika a železného koša v tvare srdca. Dopravní policajti po príchode na miesto podrobili vodičku dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom 1,88 promile," spresnila.

Policajti vodičku zadržali a obvinili z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. "Po vykonaní potrebných úkonov bola umiestnená do cely policajného zaistenia, kde momentálne čaká na súdne pojednávanie, na ktorom sa rozhodne o jej vine a treste," poznamenala hovorkyňa s tým, že jej hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Polícia v tejto súvislosti apelovala na zodpovedné šoférovanie. "Jazdou pod vplyvom alkoholu zbytočne riskujete a ohrozujete ňou nielen seba, ale i ostatných účastníkov cestnej premávky," dodala.

(TASR)

Páčil sa vám článok?