FOTO: Petržalskí rybári vyčistili Chorvátske rameno

27.6.2020
0

Zdroj: SRZ Bratislava V

Páčil sa vám článok?

Lokalita Chorvátskeho ramena v bratislavskej Petržalke je po dnešku čistejšia. Zaslúžili sa o to rybári z mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Bratislava V, ktorí tu zorganizovali sobotňajšiu brigádu.

Rybári sa zišli o deviatej ráno pri súkromnej nemocnici. Na miesto ich prišlo 29, rozdelili sa na skupiny a pustili do roboty.

"Mali sme zabezpečený aj čln, na ňom traja z nás prešli od Medissimo k čističke. Hrablami vyťahovali neporiadok, ktorý sa nachádzal pod hladinou i na nej," vysvetlil nám hospodár miestnej organizácie SRZ  Bratislava V Jozef Mikulášik.

Zdroj: SRZ Bratislava V

​Traja z rybárov čistili rameno priamo z člna.

Ďalšia skupina sa vybrala pešo po jednom brehu ramena smerom k závore a po druhom brehu späť, druhá skupina zas ku Kauflandu a späť

"Našli sme všeličo, samozrejme, mnoho plastu, ale  aj karimatku, nejakú železnú skrinku, rifle a pri nemocnici, kde sa pohybujú mamičky, aj plienky," dodal Jozef Mikulášik.

FOTOGALÉRIA:

(ms)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie


Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.