Na výstavách Duodanube sa cez víkend predstavia psy z vyše 20 krajín

17.8.2019
Výstava psov Duodanube

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Dve medzinárodné výstavy psov sa v sobotu a nedeľu (18. 8.) konajú na Závodisku v Petržalke pod názvom Duodanube Bratislava. Na 19. ročníku sa predstaví 3689 psov z viac ako 20 krajín.

Najviac zástupcov majú plemená rodézsky ridžbek, československý vlčiak, zlatý a labradorský retríver, informovali o tom organizátori zo Slovenského poľovníckeho zväzu. 

"Obrovskou prednosťou tejto výstavy je jej konanie sa na trávnatom povrchu, čo oproti stiesneným pomerom v krytých halách poskytuje nielen možnosť prípravy veľkých kruhov, v ktorých sa môžu vystavované jedince lepšie predviesť, ale súčasne im poskytuje aj väčšiu psychickú pohodu a menej stresu," uviedli. 

Psy môžu súťažiť napríklad o titul najkrajší dorast, najkrajší pár psov, najkrajší veterán alebo o Veľkú cenu národných plemien. "Výstavy vyvrcholia v nedeľu, keď sa zo všetkých psov predvedených počas oboch dní vyberie najkrajší jedinec – Supreme Best in Show," avizovali organizátori.

Výstavy sa tento rok konajú pod záštitou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.