V Poliklinike Šustekova už lekári po havárii potrubia opäť ordinujú

23.5.2019
Budova Polikliniky Šustekova

Zdroj: sustekova.sk

Páčil sa vám článok?

V Poliklinike Šustekova v bratislavskej Petržalke už lekári po minulotýždňovej havárii vodovodného potrubia ordinujú.

Potvrdila to lekárka a petržalská miestna poslankyňa Iveta Plšeková s tým, že väčšina lekárov začala ordinovať ešte začiatkom tohto týždňa.

"Niektorí lekári pracujú ešte v skrátenom režime, ale fungujú. V stredu (22. 5.) bola aj technická obhliadka budovy so zástupcami poisťovne. Riešia sa škody, ktoré vznikli. Tie sú hlavne na majetku polikliniky. Sú to steny, stropy, podlahy," spresnila Plšeková. 

V piatok 17. mája bol podľa jej slov v Poliklinike Šustekova havarijný stav pre prasknuté vodovodné potrubie. Zatopilo tri poschodia, čo sa dotklo chirurgického pavilónu, hematológie, obvodných a detských ambulancií a laboratória. "Ambulancie počas víkendu (18. - 19. 5.) boli vysušené, vyvetrané, voda odčerpaná a už plne pracujú. Jediná ambulancia, ktorá nepracovala, bola hematológia, pretože tam boli škody najväčšie. Hlavne strop, ktorý bol poškodený. Našťastie nie sú poškodené kartotéky pacientov či počítače lekárov," podotkla Plšeková.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.