Nové Mesto obnovuje tradíciu reprezentačných plesov, sľubuje atmosféru Orient Expressu

21.11.2023
0

Zdroj: MČ Nové Mesto

Páčil sa vám článok?

Mestská časť Bratislava - Nové Mesto obnovuje po šiestich rokoch tradíciu reprezentačných plesov. V sobotu, 27. januára 2024 o 19.00 zažijú hostia v Stredisku kultúry na Vajnorskej 21 atmosféru skutočného Orient Expressu. Branislav Oprala

Slávny vlak pôvodne spájal bohémsky Paríž s orientálnym Istanbulom a symbolizoval luxus spojený s romantikou cestovania. Navodiť jeho historickú atmosféru tajomstva a dobrodružstva, akú kedysi prežívali práve cestujúci Orient Expressu, sa rozhodli aj organizátori v poradí tretieho reprezentačného plesu bratislavského Nového Mesta. „Ples je príležitosť na stretnutie sa so susedmi, priateľmi, či známymi. Verím, že príjemná atmosféra podporí spolupatričnosť k našej mestskej časti a umožní nám všetkým spoznať nových Novomešťanov,”

Program obohatí tajný hudobný hosť

Ako nás ďalej informoval Branislav Oprala zo Strediska kultúry Vajnorská, počas celého večera bude hostí sprevádzať konferenciérka, divadlená herečka a tanečníčka Veronika Zelinka Macková, známejšia pod umeleckým menom Lady Vivien. Výpravcom Orient Expressu sa stane herec, spevák a režisér Martin Michael Benčič. Program plesu otvorí novomestská tanečná škola Tanec v meste. O hudobný zážitok sa postará známa formácia Cimbal Brothers pod vedením “cimbalového rebela” Františka Reinera, spoločne s Bubnovou show Drumstas a DJ-om. Tanečnú zložku s nádychom blízkovýchodnej exotickej noci doplní orientálna show pohybového štúdia DezOriental. Chýbať nebude ani tradičná tombola s bohatými cenami, či štýlový a tematický fotokútik.

Zdroj: MČ Nové Mesto

Takto vyzeral ples v Novom Meste v roku 2018.

Návštevníkov okrem sprievodného programu čaká prípitok, plesová večera s dezertom a polnočný studený catering. Plesovú atmosféru z kulinárskeho hľadiska obohatí flambovacia show gastroprofesionála Tobiasa Anayalaia. Pre prítomných hostí si organizátori navyše pripravili prekvapenie - tajného hudobného hosťa.

Vstupenky v hodnote 89 eur je možné zakúpiť alebo rezervovať prostredníctvom e-mailu na kultura@banm.sk, alebo telefonicky na čísle 0944 156 153.

(ms)

Páčil sa vám článok?