Na Mikuláša sa spúšťa ďalšia zóna PAAS v Novom Meste

13.11.2023
0
Parkovanie - parkovacia politika Nové Mesto

Zdroj: banm.sk

Páčil sa vám článok?

Dňa 6. decembra 2023 spúšťa Bratislava novú PAAS zónu v mestskej časti Nové Mesto - v lokalite Pokrok. Po tomto dátume bude možné v časoch regulácie v zóne parkovať už len s platnou parkovacou kartou PAAS alebo po úhrade hodinového parkovného. Zóna NM1-Pokrok bude spoplatnená v čase 8:00 - 24:00 cez pracovné dni (sadzba 1,50 eur/hod). Informuje o tom magistrát na sociálnej sieti.

Regulácia tejto lokality predstavuje rozšírenie zóny NM1 - Tehelné pole, kde sa systém regulovaného parkovania PAAS spustil v roku 2022. Pokrok aj Tehelné pole spoločne tvoria jednu zónu NM1, znamená to, že rezidenti Pokroku aj Tehelného poľa môžu s rezidentskou parkovacou kartou parkovať v oboch lokalitách.

Parkovaciu kartu si môžete vybaviť už dnes jednoducho online cez stránku www.paas.sk a platnosť karty si nastavíte od dátumu spustenia zóny NM1 - Pokrok, t.j. od 6.12.2023. Registračný systém PAAS vďaka napojeniu na 5 štátnych registrov napríklad na základe vášho rodného čísla automaticky overí vaše ďalšie osobné údaje a trvalý pobyt v Registri fyzických osôb. Na základe údajov z katastra nehnuteľností systém tiež automaticky skontroluje počet vydaných parkovacích kariet na konkrétny byt a po zadaní EČV overí Váš vzťah k vozidlu či platnosť technickej a emisnej kontroly v národnej evidencii vozidiel.

Ak by ste potrebovali s registráciou pomôcť, môžete sa na nás obrátiť cez kontaktný formulár www.paas.sk/formular, na infolinke 0800 222 888 a radi Vás privítame aj osobne na jednom z našich klientskych miest, ktorých zoznam nájdete tu: www.paas.sk/kontakt

Upozorňujeme tiež na plánovaný krátkodobý výpadok štátneho dátového centra obcí a miest z dôvodu jeho modernizácie v čase od štvrtka 16.11. od 16:00 do nedele 19.11. do 12:00. Z tohto dôvodu nebude v tomto čase možné vykonávať overovanie, predlžovanie či vydávanie všetkých typov parkovacích kariet PAAS.

​(ivk)

Páčil sa vám článok?