Bubnová šou, rozprávkové bytosti, detská diskotéka: Na Kuchajde sa bude konať lampiónový sprievod

8.11.2023
0

Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Páčil sa vám článok?

Už tento štvrtok (9. novembra) sa na Kuchajde uskutoční lampiónový sprievod. Zapojiť sa môže každý, vstup na podujatie je voľný.

"Stretnutie účastníkov sprievodu s lampiónmi je naplánované na 16:00 h pri amfiteátri. Využime magický novembrový podvečer na rozžiarenie vodnej hladiny jazera a úsmevov na tvárach našich detí," informovala nás hovorkyňa miestneho úradu Nové Mesto Mária Vencelová.

Mestská časť Bratislava – Nové Mesto pravidelne pripravuje rôzne aktivity pre rodiny s deťmi. Lampiónového sprievodu sa zúčastní aj starosta Matúš Čupka a všetkých naň pozýva: „Tento zábavný program pre celú rodinu je príležitosť, aby sme sa stretli so susedmi a priateľmi a spoločne si užili krásny večer pri jazere. Rozžiarme celú Kuchajdu v spoločnom lampiónovom sprievode.“

Sprievod sa začne pri amfiteátri a bude pokračovať okolo celého jazera. Na čele sprievodu bude bubnová šou Maribondo, ktorá podporí príjemnú atmosféru svetielok a dobrej nálady. O tú sa bude starať aj moderátor Maroš Szalay. Účastníci sprievodu budú môcť stretnúť rôzne rozprávkové bytosti okolo celého jazera. Lampiónový sprievod zakončí detská diskotéka s maskotmi a obľúbenou ohňovou šou Cirkuskus. Priniesť si treba vlastné lampióny.

"Na lampiónovom sprievode je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia, a preto prosíme účastníkov, aby boli opatrní pri manipulácii s ohňom. Lampióny so sviečkami zapáľte až na mieste, a to bezprostredne pred začiatkom sprievodu. Zároveň prosíme účastníkov, aby lampióny nenechávali bez dozoru," dodala hovorkyńa.

V prípade nepriaznivého počasia sa lampiónový sprievod neuskutoční.
Vstup na podujatie je voľný.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?