Mesto plánuje na Račianskom mýte rozšíriť električkové nástupištia

22.5.2020
0

Zdroj: Google Maps

Páčil sa vám článok?

Na Račianskom mýte v Bratislave plánuje hlavné mesto rozšíriť nástupištia pri zastávkach električiek. Oznámila to vo videu na sociálnej sieti viceprimátorka Bratislavy Tatiana Kratochvílová.

Nástupištia sú podľa jej slov poddimenzované a dávno pod limitom svojej kapacity. Magistrát v dlhodobejšej perspektíve pripravuje aj štúdiu dopravného uzla Račianske mýto i následnú realizáciu opatrení.

Račianske mýto patrí k najväčším prestupným uzlom v Bratislave a podľa hlavného mesta potrebuje komplexnú zmenu organizácie dopravy. Tento týždeň pristúpilo mesto k prvému opatreniu, a to zrušeniu pravého odbočenia áut zo Šancovej na Račiansku ulicu, čím sa má rozšíriť priechod a priestor pre chodcov, ktorý nebol dostatočný.

Na križovatke na Šancovej v smere na hlavnú stanicu zároveň magistrát zaviedol preferenciu MHD. Keď autá zastanú na semafore na červenú, autobus bude mať zelenú ešte približne 13 sekúnd.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.