Mladiství žiaci užívali omamnú látku počas branného cvičenia na Kuchajde

25.10.2019
Lúčny porast Kuchajda

Zdroj: ac

Páčil sa vám článok?

Iba 13-ročný tínedžer si peniaze zabezpečil z vreckového, ktoré dostal od rodičov na kúpu knihy.

O tom, že je potrebné vykonávať kontroly aj u tínedžerov, svedčí prípad, ktorý aktuálne vyšetrujú policajti. Mladík a dve slečny vo veku 13 rokov mali počas branného cvičenia na Kuchajde užívať omamnú látku. Tú si mal chlapec zabezpečiť z vreckového, ktoré mu rodičia dali na kúpu knihy.

"Rodičia, venujte svojim deťom dostatok pozornosti. Kontrolujte, ako trávia voľný čas, aj na čo míňajú svoje vreckové, "odporúča na sociálnej sieti polícia.

Zároveň upozorňuje, aby ste sa o svoje deti intenzívne zaujímali a nebagatelizovali ich problémy. Rodinám pri stupňovaní problémového správania sa detí poskytujú potrebnú pomoc sociálni pracovníci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a pedagogicko-psychologické poradne. Ozrejmenie trestno-právnej zodpovednosti u mladistvých zabezpečuje formou prednášok polícia.

(nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.