Zoo v nedeľu ponúka bohatý program, naživo môžete vidieť mláďa hrošíka

22.5.2022
0

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Komentované kŕmenia zvierat, prednášky či hudobné vystúpenie s africkými bubnami, aj to čaká v nedeľu na návštevníkov v zoologickej záhrade v Bratislave pri príležitosti Medzinárodného dňa biodiverzity. Jeho posolstvom je vytvoriť spoločnú budúcnosť pre všetko živé. Informovala o tom Alexandra Ritterová z bratislavskej zoo.

Oslava dňa biodiverzity je pre zoo podľa nej veľkou udalosťou, pretože jednou z hlavných úloh zoologických záhrad je aktívne prispievať k zachovaniu biologickej rôznorodosti. Práve zvieratá z nich sú často jedinou nádejou pre zachovanie existencie živočíšnych druhov a ich následné prinavrátenie do divokej prírody.

Návštevníci sa môžu tešiť na komentované kŕmenia nosorožcov tuponosých južných, afrických druhov antilop a žiráf Rothschildových. V originálnej "africkej obývačke" budú pripravené viaceré prednášky. O hudobný program sa postará skupina Afrikana. Pre deti bude pripravený vzdelávací ostrov a tvorivé dielničky, ktoré hravou formou priblížia Afriku a biologickú rozmanitosť prírody. Chýbať nebude ani oficiálne uvítanie mladej samičky hrošíka libérijského.

Zdroj: ms

Vyšliapať či vyviezť sa k nosorožcom sa v sobotu oplatilo. Dve samice odpočívali priamo pod očami návštevníkov.

My sme sa do zoo boli pozrieť už včera, a tak vám prinášame čerstvé zábery aj spomínaných nosorožcov (nájdete tu dve mladé samice) a video mláďaťa hrošíka, ktoré už uvidíte vo výbehu oproti žirafám.

Mláďa hrošíka je vo výbehu spolu so svojou mamou:

Zoo v spolupráci s Bratislavským regionálnym ochranárskym združením (BROZ) otvorí aj street art výstavu. "Pozvali sme desať umelcov, aby zobrazili druhy, ktorých prežitie je ohrozené meniacou sa klímou. Originálne diela, ktorých poslaním je priblížiť príbehy týchto ohrozených druhov, budeme vystavovať počas celej letnej sezóny," doplnila Adriana Brossmannová z BROZ.

Ak nechcete stáť v rade, vstupné si môžete zakúppiť aj online. Väčšina bufetov je otvorená (v sobotu bol zatvorený bufet pri plameniakoch), pozitívnym posunom je, že niektoré už umožňujú aj platbu kartou. Taktiež v automate na nápoje je možné platiť kartou.

(tasr, ms)

Páčil sa vám článok?