Mikuláš príde k deťom z materských škôl v Dúbravke aspoň pod okno...

2.12.2021

Zdroj: FB MČ Dúbravka

Páčil sa vám článok?

Keď nemôžu deti k Mikulášovi, Mikuláš príde k nim. A to doslova. Dúbravský Mikuláš zavíta pod okná detí v materských školách. V sprievode svojich pomocníkov - dúbravského starostu Martina Zaťoviča, ktorý si každoročne berie na podobnú mikulášsku jazdu dovolenku, obídu materské školy na území mestskej časti.

Pozdravia, zazvonia zázračným zvonom, odovzdajú mikulášsku nádielku a aspoň na chvíľku vyčarujú sviatočnú atmosféru. Mestská časť Bratislava-Dúbravka organizuje aj tento rok Mikuláša vo všetkých dvanástich materských školách, ktoré zriaďuje. „Mikuláš pod okno“ príde k dúbravským materským školám ráno v pondelok 6. decembra.

Vianočnú atmosféru prináša do mestskej časti aj sviatočné osvetlenie v uliciach. Svetlá sa zapnú na Mikuláša na živých „vianočných“ stromčekoch – pred Domom kultúry Dúbravka a pred miestnym úradom na Žatevnej 2. Rozsvecovanie dúbravského vianočného stromčeka sa bude dať sledovať aj online 6. decembra o 17.00 na sociálnej sieti Dúbravka-mestská časť Bratislava.

​„Chceme aspoň krátkym videom a koledou, ktorá zaznie počas online podujatia, priniesť trošku vianočnej atmosféry,“ hovorí starosta Dúbravky Martin Zaťovič. „Svetielka aspoň symbolicky predznamenajú blížiace sa sviatky a prinesú hrejivý pocit do domovov Dúbravčanov.“ Sviatočné osvetlenie by malo v Dúbravke svietiť do 6. januára 2022.

Jazda dúbravského Mikuláša so svojím pomocníkom 6. decembra 2021:

Materská škola Ušiakova – 8.15 hod.

Materská škola Nejedlého – 8.30 hod.

Materská škola Sekurisova – 8.45 hod.

Materská škola Cabanova – 9.00 hod.

Materská škola Pri kríži – 9.15 hod.

Materská škola Ožvoldíkova – 9.30 hod

Materská škola Fedákova – 9.45hod.

Materská škola Galbavého – 10.00 hod.

Materská škola Švantnerova – 10.15 hod.

Materská škola Bullova - 10.30 hod.

Materská škola Damborského – 10.45 hod.

Materská škola Bazovského – 11.00 hod.

(ts)

Páčil sa vám článok?