V Dúbravke sa bežali Cez hody na schody. Koľko schodov museli zdolať bežci?

25.9.2021
Cez hody na schody v areáli bratislavskej Iuventy

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Desiatky bežcov sa v sobotu predpoludním zišli pri bratislavskej Iuvente s rozhodnutím vydať sa cez hody na schody. Zúčastnili sa premiérového ročníka behu po schodoch, ktorý je súčasťou programu tohtoročných Dúbravských hodov.

Čo tak si sobotné ráno zabehať? A čo tak si zabehať po schodoch, a to poriadne dlhých? Mestská časť Bratislava-Dúbravka organizuje počas Dúbravských hodov sprievodné športové podujatie. Už názov Cez hody na schody napovedá, že pôjde o súťaženie na schodoch. "Máme skúsenosti s tým, že na tomto mieste veľa ľudí trénuje. A tak nám napadlo, že takéto podujatie by bola ideálna príležitosť pre tých, ktorí by si to chceli vyskúšať súťažne, ale aj pre tých, ktorí neradi behajú po rovine, resp. radi zdolávajú nové výzvy,“ uviedol o motivácii podujatia Radek Šatka z oddelenia školstva, vzdelávania a športu miestneho úradu Bratislava-Dúbravka. Štartovné je bezplatné.

Prihlásení pretekári, ktorí sa registrovali od 09.00 h, sa mohli zapísať do rôznych kategórií, vrátane seniorov a senioriek i zdravotne znevýhodnených.

Bežcov čaká pri Iuvente 87 schodov v niekoľkých blokov s krátkymi rovinkami. "Rekordný čas ešte nemáme stanovený, ale veríme, že ho zaregistrujeme dnes a bude métou, ktorú sa v ďalších ročníkoch pokúsime zdolať,“ dodal Šatka.

Spolu s ďalšími organizátormi očakávajú aj súboj sídlisk, pri ktorom sa zrátajú časy štyroch najrýchlejších bežcov z každej mestskej časti a vyhodnotí sa tá najlepšia.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie