Nová súťaž pre otužilých: Do Dúbravky prídu ľadové medvede

21.1.2020
0

Zdroj: Ilustračné foto TASR/AP

Páčil sa vám článok?

Viete o tom, že aj v Dúbravke sa budú dať vidieť ľadové medvede? A že aj pred Domom kultúry Dúbravka môže stáť bazén?

Dve prekvapenia spojí nové podujatie v mestskej časti s názvom Dúbravský ľadový medveď, ktoré organizujú mestská časť Bratislava-Dúbravka, Základná škola Beňovského a agentúra MRM Sport Event.

Súťaž pre dospelých pod záštitou starostu Dúbravky Martina Zaťoviča je naplánovaná na 26. januára 2020 so začiatkom o 16-tej, pričom prezentácia súťažiacich bude pol hodinu vopred. Súťaž je určená pre dospelých, štartované je bezplatné.

„Pred vstupom do bazéna sú súťažiaci povinní osprchovať sa a potom sa ponoria do studenej vody v bazéne. Bude sa im merať čas, ako dlho zotrvajú vo vode ponorení po krk,“ približuje riaditeľ súťaže Radek Šatka. „Pokiaľ prítomný lekár usúdi, že pobyt vo vode je ohrozujúci zdravie alebo život, je súťažiaci povinný bazén opustiť. „Odporúčame priniesť súťažiacim čiapku na pobyt vo vode, deku, uterák, šľapky a teplé oblečenie.“

Bazén má stáť pred Domom kultúry Dúbravka a jeho voda má mať 5 až 10 stupňov.

Riaditeľ súťaže dodáva, že každý súťažiaci si je vedomý svojho zdravotného stavu a prihlasuje sa do súťaže s vedomím, že štartuje na vlastné nebezpečie. Zabezpečený bude teplý čaj, šatne a toalety budú k dispozícii v Dome kultúry Dúbravka.

Organizátor nedovolí štartovať osobám pod vplyvom alkoholu resp. iných omamných látok, osobám mladším 18 rokov a vyhradzuje si právo na vylúčenie zo súťaže s nevhodným správaním prípadne nevhodným zdravotným hendikepom. Prvých desať súťažiacich bude odmenených symbolickou cenou.

(ts, ms) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.