Tip na sobotu: Zažite Deň detí v Ekocentre Čunovo

27.5.2024
0

Zdroj: BSK

Páčil sa vám článok?

Leto v župnom Ekocentre Čunovo má byť plné zábavy. Prvým špeciálnym podujatím bude Medzinárodný deň detí, ktorý sa uskutoční už túto sobotu 1. júna 2024. Organizátor, Bratislavský samosprávny kraj, pripravil pestrý program zameraný na spoznávanie prírody a ekológiu. Viac nám prezradila jeho hovorkyńa Lucia Forman.

„Jednou z úloh Ekocentra Čunovo je aj ekovzdelávanie detí. K ich sviatku sme preto pripravili veselé a ekologicky zamerané aktivity a hry. Srdečne vás pozývam na prvé zo série letných podujatí - Deň detí v Ekocentre Čunovo. Sobotné popoludnie strávime v krásne zrekonštruovanej záhrade a každý z návštevníkov si môže prezrieť aj interaktívnu expozíciu v národnej kultúrnej pamiatke, kaštieli, ktorý sme taktiež zrekonštruovali,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Deň detí v Ekocentre Čunovo odštartuje v sobotu 1. 6. 2024 o 13:00 hodine a deti zabaví Bratislavské bábkové divadlo, cukrová show VataTata, parkové hry – napríklad petanque, bedminton a skákanie cez gumu. Odfotiť sa bude možné so živými sovičkami a kreativita sa zase bude cibriť na mnohých workshopoch a tvorivých dielňach. Ponuka v gastrozóne bude letná a svieža a v závere podujatia zahrá bratislavské Konzervatórium.

Zdroj: BSK

Ekocentrum Čunovo.

Program sa bude odohrávať v krásnej záhrade, kde bratislavská župa obnovila zeleň, vysadila stromy, kroviny, vybudovala biotopové jazierko, altánok či informačné panely. V interiéri nájdete veľmi zaujímavé, interaktívne a hravé expozície, ktoré bližšie predstavia Dunajské luhy. Všetci návštevníci môžu komentovanú prehliadku absolvovať zdarma.

KULTÚRNY PROGRAM:

14:00 a 16:00 Bratislavské bábkové divadlo

16:45 Bratislavské Konzervatórium

SPRIEVODNÝ PROGRAM:

14:00 – 17:00 Živé vtáctvo – sovy

13:00 – 17:00 VataTata – cukrová show

13:00 – 17:00 Eko-výtvarný workshop

13:00 – 17:00 Eko-tvorivé dielne s Daphne – Inštitútom aplikovanej ekológie

13:00 – 17:00 Eko-tvorivé dielne s župnými zariadeniami sociálnych služieb

13:00 – 17:00 Parkové hry (petanque, bedminton, skákanie cez gumu a ďalšie)

Deti si otestujú svoje vedomosti v Kolese šťastia, naučia sa separovať odpad, vyrobia si kreatívne vejáre a (do tanca) im bude hrať DJ Lajko. Všetci návštevníci si môžu prezrieť interaktívnu expozíciu v kaštieli.

OBČERSTVENIE:

slané aj sladké špeciality v štýle street food,

ovocie,

nealko nápoje,

prosecco/ pivo,

nanuky,

popcorn

VSTUPNÉ:

Počas podujatia Deň detí v Ekocentre Čunovo platí špeciálne vstupné: 12,- EUR 4-ČLENNÁ RODINA | 8,- EUR DIEŤA + RODIČ | 6,- EUR DIEŤA 6+ A DOSPELÍ | 3,- EUR ŤZP A SENIORI 65+

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?