Začali prípravné práce pre komplexnú obnovu Námestia SNP a okolia - Vallo vysvetľuje, prečo tam vŕtajú...

2.12.2021

Zdroj: koláž abn - FB Bratislava hlavné mesto SR

Páčil sa vám článok?

V centre Bratislavy začali prípravné práce pre komplexnú obnovu Námestia SNP, Kamenného námestia a Námestia Nežnej revolúcie pred Starou tržnicou. Na viacerých miestach pribudlo desať ohradených vrtov. Podľa primátora Valla ide o inžiniersko-geologický prieskum na zistenie úrovne hladiny podzemnej vody, zloženia vrstiev pod povrchom, ako aj pomerov stability územia.

„Rovnako nám tento prieskum povie, kde a v akom rozsahu je potrebné robiť archeologický prieskum pod týmto centrálnym územím. So samotným archeologickým prieskumom začneme následne na jar budúceho roka," spresnil Vallo. Najbližšie dva týždne, kým budú realizované geologické vrty, budú malé plochy okolo jednotlivých vrtov ohradené pre bezpečnosť okoloidúcich. Po ukončení prieskumu sa majú všetky povrchy opäť upraviť a dať do pôvodného stavu.

Námestie SNP, Námestie Nežnej revolúcie a Kamenné námestie v centre Bratislavy čaká rozsiahla rekonštrukcia. Nový priestor by mohol byť hotový už v rokoch 2024 - 2025. Celková obnova, spoločne s výstavbou mestskej podzemnej garáže, má vyjsť zhruba na 20 miliónov eur.

Z námestí, ktoré sú tesne vedľa seba, by sa mal stať zjednotený verejný priestor. Pribudne tam viac zelene, vráti sa tam kamenná dlažba, obnova bude prihliadať na klimatické nároky, odstránia sa bariéry a vyrieši sa aj komplikovaná doprava. Doprava v hornej časti Námestia SNP bude napríklad prísnejšie regulovaná, a to od pošty smerom dole. Po novom nebude možné prejsť autom medzi Štúrovou ulicou a priestorom pred obchodným domom Prior.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie