Dopravný podnik posilňuje linky MHD. Návrat k normálu to však ešte nebude

14.5.2020
0

Zdroj: Marián Dekan

Páčil sa vám článok?

Dopravný podnik Bratislava pristupuje k posilneniu spojení MHD. Mimoriadny „režim COVID-19“, ktorý bol zavedený na električkových a trolejbusových linkách, už ďalej nebude v platnosti. Posilnenie spojení prebehne v dvoch vlnách.

Od pondelka 18. mája 2020 bude posilnená premávka všetkých trolejbusových liniek na úroveň „školské prázdniny“. Na linke 201 budú opäť všetky spoje premávať v plnej trase Hlavná stanica – Čiližská.

Ako nás ďalej informoval Matej Michlík, vedúci odboru marketingu DPB, od stredy 20. mája 2020 bude posilnený celodenný interval všetkých električkových liniek na šesť minút. Posilová linka 7 bude naďalej premávať iba v rannej a popoludňajšej špičke.

"Cestujúci uvidia správne časy odchodov v bežnom stĺpci cestovných poriadkov, teda Pracovný deň,“ dodal k električkám Michlík.

Autobusové linky budú aj naďalej premávať v režime Pracovný deň – školské prázdniny, tak, ako doteraz.

DPB taktiež pristupuje k trvalému posilneniu náhradnej dopravy v oblasti Karlovej Vsi, Dlhých dielov a Dúbravky. Do cestovných poriadkov bude trvalo vložených ďalších sedem vozidiel, ktoré zabezpečia čo najväčšiu pravidelnosť premávky aj v prípade zdržaní na trase. Linky 83 a 84 budú taktiež v špičkách posilnené najkapacitnejšími vozidlami dĺžky až 19,5 metra.

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.