V Bratislavskom kraji sa bude aj tento rok pomáhať počas Týždňa dobrovoľníctva

8.7.2019
Dobrovoľníci

Zdroj: dobrovolnictvoba.sk

Páčil sa vám článok?

V Bratislavskom kraji sa bude aj počas tohtoročného Týždňa dobrovoľníctva (16. – 22. 9.) nezištne pomáhať. Aktuálne sa môžu prihlasovať organizácie, ktoré si môžu vybrať, akou aktivitou sa do podujatia zapoja. Od augusta si budú môcť konkrétnu formu pomoci vyberať záujemcovia z radov verejnosti. Zapojiť sa budú môcť jednotlivci i kolektívy.

 "Zväčša pôjde o jednoduché aktivity, dobrovoľníci a dobrovoľníčky pomôžu skrášliť exteriér a interiér organizácií, strávia čas s klientmi, vymaľujú alebo pomôžu s triedením šatstva," približuje Michaela Bagalová z Bratislavského dobrovoľníckeho centra (BDC). Prihlasovanie verejnosti bude spustené 1. augusta na webovej stránke www.tyzdendobrovolcnictva.sk. 

Na rovnakej stránke sa môžu do konca júla prihlásiť aj samotné organizácie. Okrem základných údajov a koordinátora musia zvoliť aktivitu, ktorou sa chcú do Týždňa dobrovoľníctva zapojiť. Môže ísť o Deň otvorených dverí, dobrovoľnícku aktivitu alebo o rôzne workshopy.

Týždeň dobrovoľníctva je určený pre všetkých, ktorí majú čas a chuť nezištne pomôcť. V minulom roku sa do Týždňa dobrovoľníctva na celom Slovensku zapojilo viac ako 6100 dobrovoľníkov, ktorí venovali druhým viac ako 14.180 hodín bez nároku na odmenu. 

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.