Valí sa na nás príšerné teplo. Vo štvrtok má byť v Bratislave 38 °C!

25.6.2019
0

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Ak vám je v Bratislave už teraz veľmi teplo, tak tie naozaj horúce chvíle ešte len prídu. Meteorológovia zo SHMÚ predpovedajú na najbližšie dni poriadne horúčavy.

Ako uvádza SHMÚ na svojej stránke, zajtra má byť v Bratislave 36 °C a vo štvrtok až 38 °C.  Na stredu preto vydali výstrahu prvého a na štvrtok až druhého stupňa. Navyše bude slnečno, čo pocit páľavy ešte umocní.

Na sociálnej sieti sa už niekoľko dní nachádza aj takýto vtipný návod na to ako by sa dali extrémne horúčavy najlepšie prežiť:

"Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť  poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká," uvádzajú meteorológovia na svojej stránke. V piatok sa už má ochladiť na prijateľných 27 °C.

Zdroj: SHMÚ

​(ms)

 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.