Na lamačskom cintoríne sa zosunul oporný múr

8.1.2024
0

Zdroj: Igor Polakovič- lepší starosta Lamača

Páčil sa vám článok?

Marianum - pohrebníctvo mesta Bratislavy začína v pondelok so sanáciou zosunutého múru na cintoríne v Lamači. Potvrdil to správca lamačského cintorína.

"V prvom rade pôjde o zastabilizovanie zosunutého múru," spresnila Katarína Šemberová. Stabilizácia má zvýšiť bezpečnosť v okolí miesta zosuvu a predísť riziku škôd na majetku. V utorok (9. 1.) sa zástupcovia mestskej organizácie stretnú s projektantom opravy oporného múru na cintoríne v Lamači.

"Ihneď po pripravení všetkých potrebných podkladov plánujeme vyhlásiť zákazku formou verejného obstarávania, s predpokladaným termínom 12. 1. a s termínom na predkladanie ponúk do 19. 1.," uviedla v súvislosti s ďalším postupom opravy. Správca cintorína zároveň neeviduje ďalšie škody, ktoré by na pietnom mieste spôsobili poveternostné podmienky počas predchádzajúceho víkendu.

Zdroj: Igor Polakovič- lepší starosta Lamača

Múr sa zosunul ceste.

O nedeľňajšom (7. 1.) zosune časti oporného múru na lamačskom cintoríne informoval na sociálnej sieti starosta bratislavskej mestskej časti Igor Polakovič.

Zdroj: Igor Polakovič- lepší starosta Lamača

Časť cintorína z bezpečnostných dôvodov opáskovali.

Pripomenul, že už dlhšie samospráva rokovala s organizáciou Marianum o vybudovaní nového betónového múru s kamenným obkladom, pričom sa projekt mal realizovať v priebehu aktuálneho roka. "Verím, že incident, ktorý sa stal, urýchli realizáciu nového oporného múru," dodal Polakovič.

(TASR)

Páčil sa vám článok?