Karlova Ves ocení osobnosti, uznanie získa päť jej obyvateľov

31.10.2023
Karloveské centrum kultúry

Zdroj: karlovaves.sk

Páčil sa vám článok?

Aj tento rok bratislavská Karlova Ves ocení svojich obyvateľov, ktorí sa svojim životom podieľajú na rozvoji mestskej časti, na budovaní jej dobrého mena alebo svojím životom poskytujú pozitívny vzor pre budúce generácie.

Stane sa tak v rámci slávnostného večera Osobnosť Karlovej Vsi 2023, ktorý sa uskutoční v piatok 3. novembra o 18.00 h v Karloveskom centre kultúry. Tento rok Karlova Ves ocení piatich nominantov, ktorých do tejto ankety navrhla karloveská verejnosť.

"Ocenenie získa uznávaný mikrobiológ, biotechnik, držiteľ ocenenia za celoživotné zásluhy v oblasti vedy a techniky Vladimír Farkaš či pediatrička Eva Holanová, ktorá svoje lekárske poslanie vykonáva takmer 50 rokov," informoval nás hovorca mestskej časti Branislav Heldes.

Ocenia aj opatrovateľku Annu Kyselicovú, ktorá je zdravotnou asistentkou imobilných a chorých ľudí. Uznanie svojho mimoriadneho diela získa husľový virtuóz, umelec, ktorý hrá na vzácnych starých nástrojoch Rastislav Šipoš. Cenu dostane aj rodený Karlovešťan, ktorý sa 20 rokov venuje zberu, triedeniu a propagácii materiálov o dejinách a premenách Karlovej Vsi Matúš Šrámek.

Počas večera vystúpi hudobníčka Andrea Bučková a moderovať ho bude Petra Hüblová.

(ts, ms)

Páčil sa vám článok?