Najstaršia žirafia samica v bratislavskej ZOO náhle uhynula a jej tri deti osireli...

17.1.2022

Zdroj: FB ZOO Bratislava

Páčil sa vám článok?

Zoologická záhrada v hlavnom meste prišla o najstaršiu samicu žirafy Rothschildovej. ZOO spresnila, že k náhlemu úhynu 23-ročnej samice Tejly došlo vo štvrtok (13. 1.) predpoludním po vypustení stáda do výbehu.

„V našom stáde zostali po uhynutej samici jej traja potomkovia – dve samice a jeden samec. Keďže uhynutá samica bola hlavou stáda, musia sa zvyšné jedince s touto situáciou vyrovnať. Jej pozíciu automaticky prevezme najstaršia samica, ktorou je u nás jej dcéra Layla," vysvetlila zoologička Martina Hudec Nemčeková.

Smutná udalosť pozmení aj termín zážitkových programov, ktoré sa od januára realizovali aj pri žirafách a zebrách. „Účastníkov budeme v dohľadnej dobe kontaktovať a verím, že vzniknutú situáciu pochopia," uviedla vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu bratislavskej ZOO Veronika Maťašovská.

ROZHOVOR: Na aké zmeny sa môžu tešiť návštevníci ZOO? Bude ich naozaj dosť

Zoologická záhrada Bratislava opäť otvára od utorka 4. januára svoje brány pre návštevníkov. Aký rok má za sebou a na aké zmeny a nové zvieratá sa môžete tešiť v roku 2022? Presťahuje sa už medveď do nového výbehu a prečo v nej dodnes nemáme slony? Rozprávali sme sa s Tomášom Hulíkom, ktorý je v súčasnosti poverený jej vedením. Široká verejnosť ho pozná aj ako známeho prírodovedca, filmára a fotografa.

Priemerný vek, ktorého sa dožívajú žirafy Rothschildove chované v ľudskej starostlivosti, je 25 rokov. V súčasnosti v európskych ZOO žijú len tri samice, ktoré patria do kategórie 25+.

Zdroj: FB ZOO Bratislava

​Po mame menom Tejla zostali v stáde žiráf traja jej potomkovia...

(TASR)

Páčil sa vám článok?