Tip na piatok a sobotu:  Na Malokarpatskej vínnej ceste otvoria vyše 100 pivníc

19.11.2021
Pezinské vínne pivnice

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Od Bratislavy, cez Svätý Jur, Pezinok, Modru až po Trnavu sa v piatok popoludní otvorí pre milovníkov vína vyše 100 pivníc v 25 mestách a obciach malokarpatského regiónu. Do soboty (20. 11.) večera sa na Malokarpatskej vínnej ceste bude konať jedno z najznámejších vinárskych podujatí - Deň otvorených pivníc. Minulý rok sa pre pandémiu nového koronavírusu nekonalo, tentoraz bude v režime OTP.

Svoje putovanie po vínnej ceste môžu návštevníci začať v bratislavskom Devíne, kde podľa Združenia Malokarpatská vínna cesta môžu ochutnať hroznové i tunajšie typické ríbezľové vína.

"Najlepšiu Frankovku v regióne môžu návštevníci ochutnať v bratislavskej Rači. Najviac historických pivníc ponúka zase mesto Svätý Jur. V Grinave môžu nazrieť do starého vinohradníckeho klenbového domčeka z roku 1887," priblížil organizátor podujatia.

Vínna cesta vedie ďalej cez Limbach, ktorý ponúka aj svoj Limbašský silván. Pezinok láka na tunajšiu Zámockú pivnicu. V Modre, typickom vinárskom mestečku, je zase najviac pivníc, ktoré sa dajú prejsť aj pešo. V Zelenči je vinár s jedinečnými slovenskými novošľachtencami Dunaj, Hron, Váh, Rimava či Rudava.

"Pivníc je veľa a v každej čaká ľudí jedinečný príbeh vinára," podotklo združenie s tým, že Deň otvorených pivníc je aj o regionálnej gastronómii a sprievodnom programe.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie