UNB plánuje so začatím stavby heliportu koncom januára

8.1.2020
Nová univerzitná nemocnica by mohla stáť aj v ružinove - nemocnica
Páčil sa vám článok?

Prvé základy stavby heliportu v Nemocnici Ružinov plánuje Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) koncom januára. Zatiaľ čaká na vydanie stavebného povolenia. Nový heliport by mal stáť viac ako 2,5 milióna eur.

"S prácami, ktoré súvisia s výstavbou heliportu, sme začali už na jeseň. Ak to počasie dovolí, s hrubou stavbou sa začne koncom januára," vysvetlila hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Ružinovskú nemocnicu čaká aj rekonštrukcia v sume 80 miliónov eur. "Čo sa týka rekonštrukcie nemocnice v Ružinove, sme v procese prípravy súťažných podkladov, vyhlásenie súťaže plánujeme v druhej polovici januára 2020," doplnila. Povedala tiež, že v utorok (7. 1.) bola vyhlásená verejná súťaž na výstavbu parkovacích domov v Nemocnici Ružinov.

Prepojenie heliportu s monoblokom by malo byť realizované lávkou pre peších s dĺžkou približne ôsmich metrov. Heliport by mal byť priamo spojený s komplexom operačných sál a vertikálne priamo prepojený na činnosť urgentného príjmu. Je navrhovaný ako vyvýšená železobetónová konštrukcia umiestnená samostatne vedľa objektu monobloku.

Nemocnica v minulosti avizovala aj rozšírenie operačných sál, nové opláštenie budovy, ale i vynovenie izieb pre pacientov či parkovacie domy. Rekonštrukcia by sa mala realizovať za plného chodu nemocnice, trvať by mala zhruba päť rokov.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.