Dobrá správa pre turistov: V lesoparku pribudla vyhliadka, z ktorej možno uvidíte i muflóny

9.12.2019
0

Zdroj: Mestské lesy v Bratislave

Páčil sa vám článok?

Hľadáte pokojné miesto na pozorovanie prírody, kde pri troche trpezlivosti uvidíte srnky či muflóny? Mestské lesy v Bratislave vyrobili pre turistov jednoduchú drevenú vyhliadku v lokalite Tri Duby.

"Je to jedno z mála miest v lesoparku, odkiaľ je výhľad do širokého okolia. Pri dobrej viditeľnosti uvidíte až vzdialenú Devínsku Kobylu," informovali mestské lesy na sociálnej dieti.

Vyhliadku postavili na mieste, kde v roku 2010 vietor spôsobil polom. Les sa z víchrice postupne spamätáva a dnes tu podľa spomínanej organizácie môžete pozorovať pestré zloženie stromov, vrátane briez či vŕb, ktorým sa v takomto prostredí veľmi darí.

"Vyhliadka neslúži ako poľovnícky posed, je určená výhradne pre návštevníkov lesoparku, turistov a cyklistov," informujú ešte Mestské lesy v Bratislave.

Vahliadku nájdete na trase medzi Kamzíkom a Spariskami. Na rozcestníku Tri Duby musíte odbočiť z červenej turistickej trasy na žltú cyklotrasu, smer Dieliky.

Pohľad z vyhliadky:

Zdroj: Mestské lesy

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.