• Aktuality
  • 14.03.2019 18:04

OLO opäť upozorňuje: Kontajnery sprístupnite už deň pred odvozom!

0 0
Zdroj: OLO

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) žiada správcov nehnuteľností a majiteľov rodinných domov v hlavnom meste o sprístupnenie zberných nádob vždy v deň pred plánovaným odvozom odpadu.

K najčastejším príčinám nevykonania odvozu odpadu totiž podľa firmy patrí práve nesprístupnenie zberných nádob a stanovíšť zberných nádob. Informovala o tom hovorkyňa OLO Beáta Humeniková.

Najväčší počet nádob nie je podľa OLO sprístupnených najmä v bratislavských mestských častiach Nové Mesto, Ružinov a Staré Mesto. Zabezpečenie sprístupnenia zberných nádob je pritom povinnosťou správcu nehnuteľnosti. "Odvoz odpadu v Bratislave zabezpečuje 56 zberných vozidiel. Vyzbieraný odpad zo všetkých mestských častí odvážame do spaľovne odpadu vo Vlčom hrdle, respektíve na triediacu linku a všetky vozidlá musia prechádzať úsekmi s dopravným obmedzením niekoľkokrát denne," spresnila Humeniková.

Aktuálne rozsiahle dopravné obmedzenia v Bratislave by podľa jej slov predstavovali približne 1,5- až dvojhodinové zdržanie denne pre každé vozidlo OLO, čo by spôsobilo nevykonanie odvozov podľa harmonogramu. Firma aj z tohto dôvodu pristúpila po dohode s hlavným mestom k opatreniam a posunu odvozov odpadu zo 6. h na 4. h až do odvolania. "Tento posun umožňuje našim vozidlám vykonať minimálne prvý odvoz odpadu do začiatku rannej dopravnej špičky," podotkla Humeniková. 

OLO žiada Bratislavčanov o trpezlivosť, pochopenie a spoluprácu v súvislosti s prijatými opatreniami a vykonávaním odvozov odpadu počas dopravných obmedzení. Firma deklaruje, že dopravnú situáciu denne monitoruje, vyhodnocuje a odvozy odpadov priebežne upravuje. "K pôvodnému harmonogramu odvozov sa vrátime hneď, ako nám to dopravné obmedzenia umožnia," uviedla Humeniková.

V prípade podnetu súvisiaceho s odvozom odpadu v Bratislave sa obyvatelia môžu obrátiť na zákaznícke centrum OLO telefonicky na čísle 02/50 110 111, mailom na zakazka@olo.sk alebo osobne na adrese Ivanská cesta 22 Bratislava, od pondelka do piatka od 7. do 16. h.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.