Pripravuje sa výstavba bytov pre mladých

30.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

Mestská časť Dúbravka práve v tomto období pripravuje výstavbu 98 bytov do osobného vlastníctva na Nejedlého ulici, pričom sa predpokladá, že cena za meter štvorcový neprekročí hranicu 20 tisíc korún.

Mestská časť na seba prevzala úlohu koordinátora, investičnú činnosť zabezpečuje Generálny investor Bratislavy. Miestny úrad poskytol vhodný pozemok, zabezpečil projektovú štúdiu a mladým do 35 rokov poskytne pôžičku vo výške 300 tisíc korún so 7-percentným úrokom a lehotou splatnosti 15 rokov.

Žiadosť si podalo 359 záujemcov o byt, z nich však len každý štvrtý spĺňa predpoklady, že pôžičky (aj zo štátneho fondu a stavebnej sporiteľne) bude môcť splácať.

To znamená, že príjem žiadateľa musí byť vyšší ako 10 tisíc korún mesačne. Navyše, každý záujemca musí na začiatok vyplatiť 20 percent ceny bytu v hotovosti. Ako uviedla zástupkyňa starostu Dúbravky Marta Čarnogurská, uvažuje sa aj s výstavbou nájomných domov, ale to prichádza do úvahy až po dokončení domu na Nejedlého. Mestský úrad v súčasnosti eviduje 169 žiadateľov o nájomný byt.

(pan)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.