Problémové podpazušie: Ako sa oň správne postarať?

25.3.2019
podpazušie

Zdroj: shutterstock

Páčil sa vám článok?

Nedokonalá epilácia, či nepríjemné potné mapy na blúzke či tričku patria pred letom k najčastejším otázkam. Viete, ako sa s nimi popasovať?

Problematické podpazušie je doslova nočnou morou nielen žien, ale aj mužov. Ak sa chceme vyhnúť nepríjemným mapám na oblečení a poznámkam okolia, musíme mať pod kontrolou nielen neustále dorastajúce ochlpenie, ale aj nadmerné potenie. Oba príznaky sú totiž nielen nepríjemné, ale dnes už zároveň aj absolútne spoločensky neprípustné.

Klasické depilačné prostriedky

Pocit dokonalej hebkosti sa dostaví po depilácii. Na ceste za jeho dosiahnutím však často stojí boj s bolestivou, a hlavne časovo náročnou procedúrou, ktorá si vyžaduje takmer dennodennú starostlivosť. ,,Klasické depilačné prostriedky sú jedným z možných riešení pre odstránenie nežiadúceho ochlpenia, no z dlhodobého hľadiska náš problém neriešia. Okrem časovej náročnosti často spôsobujú podráždenie pokožky, ktorá v mnohých prípadoch reaguje neprimeraným začervenaním alebo tvorbou bolestivých vyrážok,“ hovorí o ochlpení problematických partií skúsená dermatologička Marcela Slobodníková.

Laserové odstránenie chĺpkov

Jedným z riešení nášho problému môže byť práve laserová epilácia, ktorej aplikácia je bezbolestná a účinok dlhodobý. ,,Pri podstúpení laserovej epilácie dochádza k zničeniu všetkých chĺpkov nachádzajúcich sa v aktívnej fáze rastu. Tým sa dosiahne želaný estetický výsledok. Okrem estetiky je však dôležitá aj funkčná stránka, ktorá so sebou nesie aj  možnosť dôkladnejšej hygieny,“ dopĺňa Slobodníková.

 A čo s nepríjemným potením?

Potenie je prirodzenou reakciou ľudského tela, je súčasťou procesu termoregulácie. Pri zvýšenej fyzickej aktivite ho vnímame ako prirodzený jav, v každodennom živote ho však často pociťujeme ako problém obmedzujúci náš spoločenský život. ,,Veľmi účinným riešením nadmerného potenia je botulotoxín. Jeho aplikácia dočasne zablokuje prenos vzruchu do potných žliaz, čo zabráni tvorbe a produkcii potu. Efekt je okamžitý a trvá 6 – 9 mesiacov v závislosti od toho, aká silná bola činnosť potných žliaz pred podstúpením výkonu,“ dopĺňa dermatologička.

Výhodou je, že účinok botulotoxínu sa naplno prejaví už po jeho prvej aplikácii. Výnimkou môžu byť muži a ženy, ktorí čelia problému naozaj extrémne silného potenia, ale až v 80 % prípadov nie je vôbec potrebné podstúpiť aj ďalšie ošetrenie. Problém s nadmerným potením tak bude úspešne zažehnaný na celé leto a vy sa môžete tešiť na dni plné sviežosti, bez zbytočných problémov.

(ben)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie