• Zdravie a životný štýl
  • 16.09.2018 13:33

Držitelia vodičských preukazov majú od dneška do 22. septembra MHD zadarmo - ako to bude fungovať?

0 0
Autobus c. 53
Zdroj: fb DPB, a.s.

Bratislava sa aj tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility (ETM), ktorý sa koná každoročne od 16. do 22. septembra. Vodiči sa môžu tešiť na možnosť bezplatného cestovania v MHD a na zľavnenú prímestskú dopravu. TASR o tom informoval bratislavský magistrát a Bratislavské noviny zisťovali podrobnosti.

Na jazdu zadarmo v dopravných prostriedkoch MHD bude stačiť preukázanie sa platným vodičským preukazom, ktorý bol vydaný v štátoch EÚ. Netreba teda pri sebe nosiť technický preukaz či iné doklady od auta, ktoré by dokazovali, že ste vlastníkmi či používateľmi vlastného motorového vozidla. Na medzimestské linky 801, 901 a na nočné spoje MHD sa 100-percentná zľava vzťahovať nebude a bude platiť štandardná tarifa Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

Chystajú sa túto vymoženosť - bezplatnú MHD bratislavskí vodiči využiť? "Ja sa snažím už dlhší čas preferovať MHD pred autom a buď sa presúvam po meste na bicykli a ak mám viacej času, tak nie je problém chodiť pešo. Čiže aj celý  tento týždeň budem aktívne využívať a kombinovať tieto tri spôsoby dopravy," hovorí Miroslav Dragun, ktorý býva v blízkosti nákupného centra Aupark, ale veľkú čas dňa trávi v centre Bratislavy. "Vyzerá to tak, že rada využijem možnosť cestovať nadchádzajúci týždeň v MHD zadarmo a to aj preto, že som v piatok dostala defekt na aute a zatiaľ som ho ešte nestihla dať opraviť. Takže budem tak trochu aj nútená presadnúť na autobus, respektíve električky, ktoré našťastie od nás z Dúbravky chodia dosť často a pravidelne. Pracujem v centre mesta, kde sa aj tak veľmi nedá parkovať, takže som auto nechávala v blízkosti školy v Ružovej doline, kam vozievam každé ráno syna," povedala nám Veronika Stranovská. "Rád by som to využil, ale neviem či mi dovolia šoférovať autobus," s humorom odpovedal na našu otázku Majo Bona. Aj členovia vlády zvyknú v rámci týždňa mobility prísť na Úrad vlády SR pešo, respektíve na bicykloch a čo vy - nevyskúšate to aspoň na jeden deň bez auta?

(ars, ilustračné foto: abn)

 


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.