• Zdravie a životný štýl
  • 14.09.2018 17:25

FOTO: Hlavná stanica v Bratislave má novú modernú čakáreň za 800-tisíc. Páči sa vám?

0 0
Otvorenie novej čakárne na Hlavnej stanici
Zdroj: TASR

Cestujúca verejnosť môže od dnešného dňa využívať novú modernú čakáreň v priestoroch bratislavskej železničnej hlavnej stanice. Oficiálne ju sprístupnili za účasti ministra dopravy a výstavy Árpáda Érséka a generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Erdössyho.

Práce boli zrealizované za plnej prevádzky stanice podľa harmonogramu. „Čaká nás ešte veľa práce, no ak budú mať ľudia aj vďaka týmto pekným priestorom čakárne pocit, že chodia na stanicu, ktorá je čistá, kde sú dobré služby, potom budú mať aj väčší záujem cestovať vlakom, a o to nám ide," uviedol minister dopravy.

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR

​Čakáreň sa nachádza v historickej budove stanice, v priestoroch dlho nevyužívanej reštaurácie. Rekonštrukčné práce si vyžiadali náklady 825 560 eur bez DPH. Cestujúci uvidia v čakárni aj pôvodné fresky a zreštaurované historické stĺpy.

Zdroj: TASR

​Touto rekonštrukciou nevyužívaných priestorov sa vytvorila technická predpríprava pre dočasné umiestnenie osobných pokladní pred druhou fázou rekonštrukcie stanice.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.