FOTO: Letnú čitáreň Propeler na brehu Dunaja už otvorili – čo všetko v nej nájdete?

26.8.2018

Zdroj: FB Pistoriho palac

Páčil sa vám článok?

To, čo pred niekoľkými dňami avizoval starosta Starého Mesta Radoslav Števčík – otvorenie bývalej kaviarne Propeler sa už stalo skutočnosťou. Stala sa z nej letná čitáreň, ktorú bude dočasne prevádzkovať mestská časť...

Po tom, ako staromestskí poslanci vo februári zrušili verejno-obchodnú súťaž na prenájom budovy Propelera, sa mestská časť rozhodla, že objekt bude dočasne spravovať vo vlastnej réžii. V rámci rekonštrukcie objektu bola v posledných dňoch opravená elektroinštalácia, dlažba okolo budovy,  opravená zatekajúca strecha a dažďový zvod. Budova dostala nový šat aj zvonku a pribudli v nej aj dobové fotografie pôvodného Propelera. „Otvoríme tu letnú čitáreň s ponukou propagačných materiálov o Bratislave. Verím, že čoskoro si tu budú môcť návštevníci posedieť a oddýchnuť pri dobrej káve,“ povedal pár dní pred otvorením pre Bratislavské noviny staromestský starosta Radoslav Števčík. Náklady na rekonštrukciu zatiaľ stáli mestskú časť približne 20 000 eur. Letnú čitáreň uviedli do prevádzky tento týždeň. A je určite super, že budova nebude pustnúť, ale začne byť opäť využívaná.

Zdroj: FB Pistoriho palac

Zdroj: FB Pistoriho palac

Zdroj: FB Pistoriho palac

Zdroj: FB Pistoriho palac

Už niekoľko dní je táto oddychová zóna na dunajskom nábreží v prevádzke. Priestor sa snažia skvalitňovať za pochodu a zatiaľ v ňom nájdete prospekty o Bratislave, zahraničnú tlač Interpress, dennú tlač, detský kútik, knižnicu domácej i zahraničnej poézie a prózy, šachy, drobné občerstvenie a v neposlednom rade - posedenie s najkrajším výhľadom na Dunaj.

(nic, ars, foto: FB Pistoriho palác)

 

Páčil sa vám článok?