• Zdravie a životný štýl
  • 21.06.2018 12:00

VIDEO: Finále Superpohára medzi Slovanom a Slaviou Praha sa budúci piatok konať nebude - o zrušenie zápasu požiadala polícia!

0 0
Slovanista Jakub Mareš vo finále neskóroval, ale mal k tomu blízko
Zdroj: Slovan.com

Zápas o Československý superpohár medzi víťazom Slovenského pohára - klubom ŠK Slovan Bratislava a víťazom českého pohára - Slaviou Praha sa pôvodne mal hrať na štadióne Pasienky 29. júna 2018 o 17,00 hod. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR požiadalo o zrušenie tohto zápasu a zatiaľ to vyzerá tak, že miestna samospráva, teda Miestny úrad Bratislava - Nové Mesto jeho požiadavke vyhovie.

Na Miestnom úrade Bratislava - Nové Mesto sa dnes poobede bude konať mimoriadny tlačový brífing v súvislosti s požiadavkou polície na zrušenie medzinárodného zápasu “Československý superpohár" medzi ŠK Slovan Bratislava a Slaviou Praha, ktorý by sa mal konať v piatok 29. júna 2018 v Bratislave. Zúčastní sa na ňom starosta mestskej časti Rudolf Kusý, zástupcovia Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR a Slovenského futbalového zväzu. Zápas bude s najväčšou pravdepodobnosťou z bezpečnostných dôvodov zrušený. Polícia argumentovala tým, že nebude mať v ten deň dostatočný počet kapacít na to, aby zabezpečila jeho bezproblémový priebeh. "V ten deň sa na základných a stredných školách odovzdávajú vysvedčenia, takže policajti budú počas budúceho piatka hliadkovať v okolí škôl a dozerať na bezpečnosť detí a potom by sa mali presunúť na štadión Pasienky, kde by sa v čase od 16 do 20 hodiny mali nachádzať tisícky fanúšikov bratislavského Slovana a pražskej Slavie, ktorých jadrá predstavujú určité riziko, ale hlavný problém bol v tom, že v ten istý deň sa v areáli na Zlatých pieskoch, teda len o pár kilometrov ďalej, koná festival Hip Hop žije, kde budú takisto tisícky ľudí z celého Slovenska a takisto bude potrebné, aby tam polícia zabezpečila bezpečnosť návštevníkov. Z uvedených dôvodov nás požiadali, aby sme konanie futbalového zápasu o superpohár nepovolili a naša mestská časť ich požiadavke vyhovie," vysvetlil celú situáciu Bratislavským novinám hovorca MČ Nové Mesto Marek Tettinger. 
Kuriózne je, že k zápasu sa už rozbehla pomerne intenzívna propagačná kampaň, ktorej tvárou sa stal legendárny československý futbalista a majster Európy z roku 1976 Antonín Panenka. Pozrieť si video môžete tu:      

Na druhej strane posledná futbalová konfrontácia medzi ŠK Slovan Bratislava a AC Sparta Praha v skupinovej fáze Európskej ligy sa v roku 2014 skončila obrovskými výtržnosťami a bitkou fanúšikov priamo na štadióne Pasienky.

Toto nepríjemné divadlo si môžete pozrieť tu:

 Opakovaniu týchto scén sa tento rok asi vyhneme, nakoľko zápas o Superpohár sa pravdepodobne napokon odohrá v Prahe. Slovenský futbalový zväz vydal v zrušeniu zápasu toto stanovisko: "Slovenský­­ futbalový zväz rešpektuje rozhodnutie Krajského riaditeľstva PZ SR a mestskej časti Bratislava-Nové Mesto o zrušení finálového zápasu o česko-slovenský Superpohár, ktorý sa mal konať dňa 29. júna 2018 o 16.30 h na štadióne Pasienky medzi ŠK Slovan Bratislava a SK Slavia Praha. Slovenský futbalový zväz chce futbalovú verejnosť uistiť, že pre organizáciu tohto stretnutia urobil maximum a bol pripravený. V spolupráci s ŠK Slovan Bratislava však Slovenský futbalový zväz vie garantovať bezpečnosť fanúšikov iba priamo v priestoroch štadióna, keďže bol zápas označený za rizikový, ale mimo priestorov štadióna bezpečnosť garantovať nevie, je to už v kompetencii polície. Termín 29. jún si odsúhlasili kluby vzhľadom na ich termínovú listinu. Keďže SFZ chcel, aby Superpohár videlo čo najviac fanúšikov nielen na štadióne, ale aj v oboch krajinách pri televíznych obrazovkách, akceptoval rozhodnutie klubov. V piatok 29. júna je totiž voľný deň na práve sa konajúcich MS vo futbale v Rusku čím sa otvorila možnosť v priamom prenose vysielať Superpohár v oboch verejnoprávnych televíziách (RTVS, ČT). Slovenský futbalový zväz vzniknutá situácia so zrušením finálového stretnutia o česko-slovenský Superpohár mrzí, no v záujme bezpečnosti a zachovania verejného poriadku v meste, rozhodnutie mestskej časti Bratislava-Nové Mesto musí rešpektovať. Slovenský futbalový zväz v spolupráci s Futbalovou asociáciou Českej republiky sa bude snažiť nájsť náhradný termín, v ktorom by sa finále česko-slovenského Superpohára odohralo."

(ars, foto: abn, video: YouTube)

   


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.