Polícia varuje: Dajte si pozor na novú formu podvodu na internete, ak nechcete prísť o peniaze!

14.6.2018

Zdroj: abn

Páčil sa vám článok?

Na novú formu podvodu súvisiacu s ponukou práce finančného manažéra upozorňuje Polícia SR na svojej facebookovej stránke. Zatiaľ bolo oklamaných vyše 90 ľudí a celková škoda sa vyšplhala na 22 500 eur. Nenechajte sa oklamať a nikam svoje peniaze neposielajte! ad

„Web www.knollwalters.com ponúka prácu finančného manažéra. Po vyplnení formuláru vám príde e-mail z adresy noreply@123contactform.com s tým, že ste boli prijatý do zamestnania spoločne s pracovnou zmluvou. Tú máte poslať naskenovanú na knollwalters@protonmail.com. Úlohou manažéra je prijať platby od tretích osôb a následne ich cez Kryptobankomat (napr. v Bratislave) poslať spoločnosti KNOLL & WALTERS,“ uvádza polícia.

Peniaze, ktoré majú ľudia ďalej preposlať, boli podľa polície získané podvodom. „Webové stránky www.hotovostnapozicka.com  a www.pozickaokamzite.com  ponúkajú pôžičky, avšak potom, čo dostanú 250 € sa svojim „klientom“ už neozvú,“ vysvetľuje ďalej polícia. Takto bolo podľa nej oklamaných minimálne 90 ľudí, čo predstavuje celkovú škodu vo výške 22 500 eur. „Títo ľudia tak vlastne posielajú peniaze ďalším oklamaným Slovákom, ktorí ich nevedomky posielajú ďalej podvodníkom," uzatvára polícia.

(TASR, foto: PS web)

Páčil sa vám článok?