MDD: Kde a ako môžete osláviť sviatok s vašimi ratolesťami

28.5.2018
0
MDD

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Medzinárodný deň detí (1. jún) pripadá tento rok na piatok, akcie spojené s jeho oslavou sa však budú konať niekoľko dní. Pozrite si, kde všade môžete s celou rodinou vyraziť.

Deň detí v SĽUK-u

(sobota 2. júna, Rusovce, 13.00 h)

Prvú júnovú sobotu sa bude konať v Rusovciach (Balkánska 31) už 8. ročník podujatia Deň detí v SĽUK-u. Program bude inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou, začiatok podujatia je o 13.00 hod. S deťmi si budete môcť vytvoriť dekoratívne alebo úžitkové predmety v Škole remesiel či vyskúšať svoju zručnosť so Školou vajnorských tradícií. Program spestria aj predstavenia bábkových divadiel, o hudobnú zábavu sa postará Julián „Pánko“ Ratica, muzikant ktorého cieľom je zabaviť všetky vekové kategórie. Pripravená je aj školička tanca či spevácka súťaž, väčšina atrakcií bude zadarmo. 

Na palube jednorožca

(nedeľa 3. júna, Sad Janka Kráľa, 10.00 - 17.00 h)

MDD Na palube jednorožca organizuje občianske združenie Moonlight camp v areáli Auparku a Sade J. Kráľa už po siedmy raz. Deti budú mať možnosť absolvovať v sade 20 stanovíšť (registrácia do 14.00 h) s rôznymi  súťažami, pripravených je viacero sprievodných atrakcií. Zaspievať by mala okrem iných aj Dara Rolins, akciu ukončí veľká penová párty.

Jazda s parným rušňom Albatros do Valtíc

(sobota 2. júna, Hlavná stanica, 8.00 - 18.00 h)

Môžete sa s deťmi vydať na mimoriadnu celodennú MDD jazdu parného rušňa 498.104 Albatros. Témou jazdy budú knihy. Počas jazdy bude okrem čítania z kníh  pripravená aj tombola, súťažný test a súťaž v kreslení. V súprave vlaku bude zaradený historický reštauračný vozeň, v ktorom nebudú chýbať domáce špecialitky pre všetkých.Trasa vlaku: Bratislava hl.st. – Kúty – Břeclav (CZ)– Valtice (CZ) a späť, pričom vo Valticiach je plánovaná prestávka cca 4,5 hodiny na voľný program. Predpokladaný návrat do Bratislavy je o 18.00 h. Cena detského lístka je 25 eur (0r.-15r.), cena dospelého je 30 eur.

Deň detí v Psom parku Petržalka

(sobota 2. júna, Wolkrova ulica, 14.00 - 16.00 h.)

Pre deti je pripravených množstvo súťaží, akcia je organizovaná v spolupráci s miestnym úradom.

MDD v Bibiane

(piatok 1. júna, Panská 41, 10.00 - 16.00 h)

Vstup do Bibiany bude v tento deň zadarmo. Deti si môžu pozrieť dve zaujímavé interaktívne výstavy V hlavnej úlohe stolička a Až naprší a uschne, ale aj navštíviť tvorivé dielne v priestoroch Bibiany na tému štyri živly. 

Deň detí v Dúbravke

(piatok 1. júna, pred Domom kultúry, 15.00 - 18.00 h)

Pred Domom kultúry bude všetky dúbravské deti čakať bohatý program: Panda sranda, Dorotka z Fidorkova, kúzelník Ivan, hasiči, poníky, mažoretky, maľovanie na tvár, tvorivé dielne a mnoho ďalšieho.

Deň detí v Zmrzline LuMi

(piatok 1. júna, Ovsištské námestie, 15.30. - 19.00 h)

Pre deti pripravili tri predstavenia, ktoré príde zahrať Divadielko Babena. Nebudú chýbať animátori a súťaže.

Deň detí v Bory Mall

(sobota 2. júna, 10.00 - 18.00 h)

Pre deti je pripravených veľa hier vo viac ako 15 herných zónach, sladké laboratórium a live show Česko Slovensko má talent z TV JOJ. Tešiť sa môžu napríklad aj na Paci Pac a Sníčka Huga, budú mať možnosť získať aj exkluzívne autogramy známych tvárí a detských seriálových hviezd, ktoré poznajú zo seriálov TV JOJ.

Čunovský deň detí

(sobota 2. júna, futbalové ihrisko športového areálu v Čunove, od 13.00 h)

Pre deti sú pripravené rôzne súťaže ako preťahovanie lanom či skákanie vo vreci, plavba po čunovskej zdrži na motorových člnoch či výlet po okolitej prírode na koči s poníkmi.

Deň detí v Devínskej Novej Vsi

(sobota 2. júna, Istrijská ulica, areál pri ZUŠ, od 14.00 h)

Pripravené sú súťaže, skákacie atrakcie, psovodi, divadlo Dunajka, kultúrny a športový program pre deti, streľba z luku, penová show.

Deň detí v Novej Cvernovke

(sobota 2. júna, Račianska 78, 15.00 - 17.00 h)

Aj v Novej Cvernovke pripravili pre deti v sobotu množstvo zábavy, hier, úloh, premien aj prekvapení.

(ms, Zdroj: Viac informácií nájdete na City Life)

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie