• Zdravie a životný štýl
  • 08.04.2018 11:20

VIDEO: Na bratislavskom zimáku si to rozdali bojovníci MMA – jediný Slovák neuspel...

0 0
Zdroj: Instagram

Tisícky fanúšikov bojového športu si včera našli cestu na zimný štadión Ondreja Nepelu, kde Slovensko reprezentoval jediný profesionálny MMA zápasník. Roland Čambal však na podujatí ACB 84 v Bratislave prehral svoj zápas s Juhokórejčanom Jae Young Kimom v prvom kole KO. Zo zdravotných dôvodov nemohli zasiahnuť do bojov 12- zápasového programu jeho kolegovia Attila Végh ani Ľudovít Klein.

Hlavný predzápas, vypísaný na tri kolá po päť minút v strednej váhe (do 84 kg), sa od začiatku vyvíjal v neprospech 33-ročného Čambala. Skúsený Kim hneď v prvej minúte trafil ľavý hák, ktorý otriasol slovenským bojovníkom. Juhokórejčan, vedomý si výhody, následne strhol Čambala na zem, kde po pár desiatkach sekúnd dokonal dielo a tvrdými údermi prinútil ringového arbitra ukončiť duel.

Zdroj: TASR

​„Zasiahol ma v postoji a zápas sa presunul na zem. Tam som sa to snažil zviazať a pokúsiť sa o nejakú submisiu. V snahe odkopnúť súpera som dostal ďalšie údery, no myslím si, že to bolo ukončené predčasne. Rozhodca to síce vidí najlepšie a možno aj zbadal moje prevrátené oči alebo mal v niektorej chvíli pocit, že som 'vypnutý', ale údery na zemi som necítil také razantné ako ten jeden v postoji a z môjho pohľadu zápas ešte mohol pokračovať," uviedol pre TASR zástupca RSC Gymu Nové Zámky, ktorý popri zápasení vykonáva aj prácu rozhodcu.

Video zo zápasu si môžete pozrieť tu:

 „S výkonom nemôžem byť spokojný, 'game plan' bol úplne iný. Dlhá príprava vyšla navnivoč v priebehu dvoch minút a momentálne som veľmi demotivovaný ohľadne ďalších plánov. Možno sa z toho vyspím, ale zopár dní nechcem o MMA ani počuť," dodal Čambal, ktorý popri 12 víťazstvách zaznamenal šiestu prehru v kariére. Kim si svoju bilanciu vylepšil na 24 víťazstiev z 36 zápasov.  V hlavnom zápase podujatia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu zvíťazil Rus Arbi Agujev, ktorý vo welterovej váhe (do 77 kg) zdolal jednomyseľným verdiktom rozhodcov amerického veterána organizácie UFC Nah-Shona Burrella. Španiel Daniel Toledo, s ktorým si mal pôvodne zmerať sily Végh, zdolal v poloťažkej hmotnostnej kategórii (do 93 kg) Chorváta Stjepana Bekavaca technickým KO v 1. kole.

(TASR, foto: TASR, instagram, video: YouTube)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.