Internet cez SKT zatiaľ nebude

6.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

Pripojenie osobného počítača na internet dnes využíva stále viac a viac domácností. S tým sú však spojené aj viaceré problémy, keď telefónna prípojka s analógovým modemom je príliš pomalá a mnohým už nestačí.

Na túto skutočnosť už v zahraničí zareagovali mnohé spoločnosti prevádzkujúce káblovú televíziu a začali poskytovať prístup na túto informačnú diaľnicu.

Ten je niekoľkonásobne rýchlejší ako prostredníctvom telefónnej linky. Ďalšou výhodou je trvalé pripojenie a odpadajú telefónne poplatky. Ide však o službu jednosmernú, t.j. sťahovanie dát zo siete. V Čechách začali skúšobne poskytovať túto službu zatiaľ dve spoločnosti.

V tejto súvislosti sa vynára otázka, či aj prevádzkovateľ káblovej televízie v Bratislave spoločnosť SKT neuvažuje o zavedení tejto služby. Podľa vyjadrení pracovníkov technického oddelenia o túto službu už prejavili záujem viacerí zákazníci. Spoločnosť SKT však s poskytovaním tejto služby zatiaľ nepočíta.

Roman Vavro

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.