VIDEO Zatvorené obchody: Nakupujúci húfne vyrazili do Rakúska

5.7.2017
0

Zdroj: Facebook

Páčil sa vám článok?

Zdá sa, že obyvatelia nášho hlavného mesta nevydržia bez nakupovania ani deň.

Keďže  sú dnes z dôvodu štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda v Bratislave pozatvárané obchody, veľa ľudí využilo voľný deň, nasadlo do áut a vybralo sa nakupovať do Rakúska. Dôkazom toho, že ľudia spanikárili,  bol už včerajšok, keď z hypermarketov zmizli pekárenské výrobky, ale aj čerstvé ovocie a zelenina. Mnohí nakupovali také zásoby, akoby mali byť obchody zatvorené aspoň týždeň a nie len 24 hodín. Zohnať chlieb či pečivo bolo vo večerných hodinách praktický nemožné aj preto, že obchodníci nemali záujem ho napiecť nadbytok, keďže aj oni rátali s tým, že v stredu budú mať ich predavači a pokladníčky voľno, ktoré im vyplynulo z novely Zákonníka práce.

V niektorých predajniach sa zákazníci doslova a rožky bili alebo ťahali ešte horúce žemle a bagety priamo z pece. Je možné, že niektorým Bratislavčanom základné suroviny naozaj doma chýbali, lebo dnes bola medzi Bratislavou a hraničným priechodom Petržalka - Berg niekoľkokilometrová kolóna (na fotografii) najmä áut s bratislavskými evidenčnými číslami. „Asi by sme mohli premenovať sviatok Cyrila a Metóda na sviatok Hainburgu a Pandorfu,“ s humorom komentoval zápchy na cestách do Rakúska jeden z obyvateľov nášho hlavného mesta.

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.