VIDEO: Takto to vyzeralo včera na prvoaprílovom Burzoblšáku
Video: takto to vyzeralo včera na prvoaprílovom burzoblšáku - Burzoblsak
Čoraz väčšiu popularitu majú podujatia nazvané Burzoblšák, ktoré sa konajú každú prvú sobotu v mesiaci v areáli ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej ulici č. 16. Ten včerajší – prvoaprílový bol už 23. v poradí a opäť sa tešil veľkému záujmu zo strany predajcov, ktorí prišli ponúknuť svoj tovar, ale aj nakupujúcej verejnosti.
Nielen oblečenie, veľký výber detského takmer nenoseného oblečenia a hračiek, ale aj starožitnosti, handmade výrobky, platne, knihy, obrazy a všetky znovuobjavené poklady z povaly, zóna s občerstvením, program pre deti a príjemná atmosféra. Na Burzoblšáku si už tradične príde na svoje naozaj každý. Ženy nájdu kopec pekného oblečenia a doplnkov či už recyklované alebo handmade, takže väčšinou odchádzajú domov spokojné s novými kúskami do svojho šatníku.
Pozrite sa ako to vyzeralo na burzoblšáku v sobotu 1.apríla 2017:
Burzoblšák spája všetkých nadšencov myšlienky recyklácie oblečenia a iných vecí. Okrem budovania komunity a pravidelného stretávania sa v príjemnej atmosfére chce Burzoblšák podporiť aj tých, ktorí to potrebujú. Veci môžu predajcovia po skončení venovať na pomoc detským domov a krízovým centrám pre dospelých či útulkom pre psov.
(ars, foto: int, video: fb)