V Sade Janka Kráľa pribudlo vyše 100 nových lavičiek
V sade janka kráľa pribudlo vyše 100 nových lavičiek - Lavicky1
Mestská časť Petržalka pokračuje v druhej etape revitalizácie Sadu Janka Kráľa. Sústredila sa na amfiteáter, zverokruhy a sedenia okolo fontány, najmä však na mobiliár sadu. Náklady sa obnovu technických častí odhadujú na vyše 550-tisíc eur.
Prostriedky na druhú etapu revitalizácie sadu by mestská časť Petržalka chcela získať zo štrukturálnych fondov z Operačného programu Bratislavský kraj. Zatiaľ však ešte nebola vypísaná výzva, a preto mestská časť pokračuje v obnove z vlastných zdrojov.
„Prostredníctvom miestneho podniku Verejnoprospešné služby Petržalka mestská časť opravila 185 lavičiek, z toho 102 v Sade Janka Kráľa, čo predstavovalo náklady vo výške takmer 22 500 eur, z toho v Sade Janka Kráľa bolo vyčerpaných 20 405 eur," uviedla tlačová tajomníčka Petržalky Mária Grebeňová-Laczová. Verejnoprospešné služby Petržalka pripravujú podľa nej tohto roku ešte opravu 24 odpadkových košov a ďalších 90 lavičiek, z toho 60 lavičiek v najväčšom bratislavskom parku.
Okrem toho tento rok v rámci projektu Životné prostredie a relax, pribudlo v oddychových zónach a na sídliskách 80 nových lavičiek a ďalších 85 bolo repasovaných. V rámci projektu sa opravovali a vymieňali aj smetné koše, ktorých pribudlo v Petržalke až 200.
V rámci prvej etapy Revitalizácie Sadu Janka Kráľa v rokoch 2005-2006 odstránili nebezpečné dreviny, vysadili novú výsadbu, ošetrili viac ako 2000 stromov a vytvorili nový trávnik. Počas starostovania súčasného primátora Milana Ftáčnika (2006-2010) sa v revitalizácii sadu nepokračovalo.
(mch)
Článok bol uverejnený v tlačenom vydaní Bratislavských novín. © 2012 Nivel Plus. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.