Hypermarket zo zákazníkov robí zlodejov

7.10.2006
Páčil sa vám článok?

Chcel by som sa s vami podeliť o skúsenosť s hypermarketom TESCO Lamač. Opakovane, už druhýkrát sa mi tu stalo, že som bol označený za zlodeja.

Prvýkrát som spolu s priateľkou iba vstúpil do predpredajnej zóny za posuvné dvere (ešte sme ani neboli v predajni) a už nás zastavil pracovník s vysielačkou s tým, aby sme ukázali tašku, vraj sme niečo ukradli. Ako sa vysvetlilo, pomýlil si nás s nejakou inou dvojicou, ale hanba bola na svete, ospravedlnenia sme sa od nikoho nedočkali. Že to nebola náhoda, a takéto správanie je zrejme v prípade tohto hypermarketu bežným javom, sa mi potvrdilo 24. mája, keď mi pri pokladnici začal pípať kufrík. Pracovník SBS bez nejakého prosím zavelil otvoriť kufrík priamo pri pokladnici. Víťazoslávne vytiahol z kufríka prázdny obal z pamäťovej karty do fotoaparátu a vyhlásil pred všetkými zákazníkmi: „Toto je od nás!“ Dvakrát som ho upozornil, že je to iba prázdny obal a navyše uvedený výrobok nie je od nich, on neustále nahlas pred všetkými prizerajúcimi sa zákazníkmi s hlasom usvedčujúcim zlodeja opakoval: „Toto je od nás!“ Nasledoval potupný odchod cez celé TESCO k informáciám, kde sa, samozrejme, vysvetlilo, že uvedený výrobok (512 MB kartu KINGSTON) vôbec nemajú v predajni, nehovoriac o tom, že už samotná krádež takejto karty nie je možná, pretože TESCO ich nemá voľne vystavené, sú zamknuté za pultom v oddelení fotoaparátov. Celé to sprevádzali nechutné výstupy, kde, samozrejme, aj mne praskli nervy, pretože okolostojaci zákazníci sa pozerali pohľadom: zlodej. Kto nezažil takúto hanbu, nepochopí. Jediný, koho uvedená situácia zrejme mrzela, a kto sa mi neskôr ospravedlnil, bol hlavný manažér vlastnej ochrany, ktorý vystupoval a správal sa korektne. To sa však nedá povedať o pracovníkovi SBS. Ešte viac som zostal zaskočený prístupom vedúceho zmeny ochrany. Zahlásil, že si ma pamätá ešte z minulého incidentu, ktorý som spomínal vyššie. Mal neustále ironické poznámky a správanie, ktoré vyvrcholilo tým, že vyhlásil, že sa mám nad sebou zamyslieť...(!)

O chvíľu mi do očí začal klamať a pred okolostojacimi zákazníkmi tvrdiť niečo iné. Na tohto pána naozaj platí, že capa urobili záhradníkom, alebo zlodej kričí chyťte zlodeja. TESCO by sa malo zamyslieť nad tým, akých ľudí zamestnáva, a nad tým, ako si váži svojich zákazníkov, keď si dovolí na verejnosti označovať ich za zlodejov.

Juraj Š., Devínska Nová Ves
(Celé meno máme v redakcii)
LIST ČITATEĽA

Páčil sa vám článok?