Deň narcisov bude 13. apríla sprevádzať Koncert vďaky
Na Deň narcisov 13. apríla pripravuje Liga proti rakovine (LPR) tretí ročník Koncertu vďaky. Aj týmto podujatím chce poďakovať širokej verejnosti za dlhoročnú podporu a pomoc pri jedinej verejnej finančnej zbierke, z ktorej výnosu môže podporovať onkologických pacientov a ich rodiny, prinášať nové formy podpory a zároveň pôsobiť v oblasti prevencie.
"Hlavnou myšlienkou koncertu je poďakovať a stráviť príjemné popoludnie, takže budeme radi, keď príde čo najviac ľudí," uviedla pre TASR Martina Myjavcová-Slušná z LPR. Na koncerte vystúpia bez nároku na honorár Pavol Hammel, Beáta Dubasová, Robo Grigorov, Martin Harich, Monika Bagárová a Alžbeta Kolečkářová.
"Je to strašne krásne, že pre to fakt toľko ľudí niečo robí, pretože u nás v Českej republike mi príde, že veľa ľudí sa k tomu otáča chrbtom len preto, že sa ich to netýka. Či už je to pre deti v detskom domove alebo proti AIDS, myslím si, že všetci potrebujú pomoc a ja sa vždy rada zúčastním na týchto akciách," komentovala svoje účinkovanie na ďakovnom koncerte Kolečkářová. Okrem mladej talentovanej českej speváčky sa ďalej predstavia The Pastels, Lady Licious, Mukatado, Robo Opatovský & band, hudobné trio La Gioia. V úlohe predskokanov od 15.00 h chvíle do začiatku koncertu spríjemnia dychová hudba Spojár a Bailadora Dance Group.
Moderovania sa už po tretí raz v histórii Koncertu vďaky ujal zabávač Richard Vrablec, ktorý bude podujatie sprevádzať slovom spolu s Luciou Hablovičovou. Svoju podporu Dňu narcisov prisľúbili aj herci zo seriálov Ordinácia v ružovej záhrade a Druhý dych či tváre projektu Avon proti rakovine prsníka. Práve od nich môžu záujemcovia počas ďakovného koncertu dostať kvietok narcisu či autogram.
Koncert vďaky sa začne o 16.00 h na Námestí SNP v Bratislave.
(TASR)