Policajti si zaslúžia aspoň malé uznanie

11.5.2011
0
Páčil sa vám článok?

Tak ako mnohí slovenskí muži - fanúšikovia, aj my sme sa s partiou dohodli nechať manželky doma napospas telenovelám a pozrieť si hokejové stretnutie majstrovstiev sveta mimo tepla domova.

Samozrejme s patričným logistickým (pivko, klobáska, chipsy, ...) a logickým (...že už Čechom teraz konečne naložíme!) vybavením sme sa stretli v autoškole, ktorá sídli v prízemných priestoroch jedného bratislavského gymnázia, ktorej majiteľom je náš kamarát. Rozložili sme sa pred veľkoplošné premietacie plátno, ktoré sa používa v učebni autoškoly a sledovali ďalší bratovražedný slovensko-český súboj.

Zápas dopadol, ako dopadol. História sa neprepisovala, a tak zrejme ako všetci v republike hokejových odborníkov, sme ešte s pivkom v ruke do hlbokej noci a vo všetkej počestnosti rozoberali duel, mudrovali a vedeli všetko zaručene lepšie ako Glenn. Asi okolo druhej v noci však na vchodové dvere autoškoly niekto zabúchal. Nakukli sme cez okno a videli sme policajné auto a dvoch príslušníkov polície. Najprv trošku prirodzená obava, že čo sa deje, otvorili sme rýchlo dvere. Policajt sa pozdravil a opýtal sa, či je všetko v poriadku, pretože videli svetlo. Všetko sme si veľmi rýchlo vysvetlili, pozdravili sa a hliadka odišla.

Všeobecne dosť kritiky padá na prácu polície, tak je tu, myslím, priestor zložiť tejto hliadke pochvalu. Pretože po skončenom zápase, keď sa snaha polície určite koncentrovala do centra mesta a do okolia zimného štadióna, sa tejto hliadke nezdalo jedno rozsvietené okno jednej školy v jednej bratislavskej štvrti a prišli si overiť, či je všetko bez problémov. Vzájomne sme sa všetci po ich odchode zhodli, že to asi nie je úplne obvyklé a že si zaslúžia minimálne malé uznanie. Možno mohli niekde v služobnom aute bez takmer vždy hroziaceho rizika „strážiť" pomaly zaspávajúce bratislavské sídlisko. Sú to maličkosti, ale mali sme dobrý pocit, že sa ešte niekde dejú veci, ako by sa diať mali.

Martin Špaček, Dúbravka
LIST ČITATEĽA

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.