Voľby: Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Stranu obcí a miest – SOM Slovensko

10.8.2022
0

Zdroj: FB Martin Zaťovič

Páčil sa vám článok?

Ministerstvo vnútra (MV) SR zaregistrovalo novú Stranu obcí a miest – SOM Slovensko. Stalo sa tak v stredu.

Vyplýva to z registra politických strán a politických hnutí, zverejnenom na webovej stránke rezortu vnútra. Ambíciou strany, ktorá vznikla pred tohtoročnými jesennými komunálnymi voľbami, je mať celoslovenskú pôsobnosť.

Cieľom strany je priniesť z regiónov do politiky šikovných a skúsených ľudí, ktorí majú záujem pomáhať pri rozvoji miest a obcí. Pripojiť sa môže každý, kto má ambíciu a chuť zmeniť okolie, mesto či obec k lepšiemu, pričom sa nechce uchádzať o podporu žiadnej z politických strán ani zbierať podpisy ako nezávislý kandidát. Jej prípravný výbor oslovuje starostov a primátorov naprieč celým Slovenskom.

V prípravnom výbore je okrem splnomocnenca a starostu bratislavskej Záhorskej Bystrice Jozef Krúpu aj starosta Lamača Lukáš Baňacký, starosta Devínskej Novej Vsi Dárius Krajčír, starosta Dúbravky Martin Zaťovič, starosta Podunajských Biskupíc Zoltán Pék a primátor Stupavy Peter Novisedlák.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania volieb.

(TASR) 

Páčil sa vám článok?