Za starostu Starého Mesta kandiduje poslanec Vagač

27.6.2022
0

Zdroj: TASR - Martin Baumann

Páčil sa vám článok?

Za starostu bratislavského Starého Mesta bude v tohtoročných komunálnych voľbách kandidovať staromestský miestny a bratislavský mestský poslanec a aktivista Matej Vagač.

Svoju kandidatúru oficiálne oznámil v pondelok na brífingu. Vagač je kandidátom mestskej strany Team Bratislava a mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko (PS).

"Môžem úprimne povedať, že Staré Mesto nefunguje tak, ako má. Nevyužili sa ponúkané príležitosti, nevyužila sa možnosť spolupráce s magistrátom. Prišiel čas, aby sme veci posunuli zásadne dopredu," skonštatoval Vagač, ktorý chce svojou kandidatúrou svoju doterajšiu angažovanosť a zanietenosť pre veci verejné posunúť k väčšej zodpovednosti.  

Volebný program s viacerými okruhmi a prioritami vychádza aj z podnetov od obyvateľov. Zasadiť sa chce najmä o zelené, bezpečné a fungujúce Staré Mesto. Jednou z najväčších priorít je viac zelene na prežitie klimatickej krízy. Zasadiť sa chce aj o čisté a bezpečné Staré Mesto. "Verejný priestor musí byť verejný. Musí byť plný kultúry, kultivovanosti a rešpektu," zdôraznil. Deklaruje tiež vytvorenie fungujúceho miestneho úradu pre všetkých občanov, zmenu v prístupe, informovanosti i komunikácii.

Zdroj: Progresívne Slovensko

Matej Vagač (uprostred) medzi predsedom PS Michalom Šimečkom a primátorom Matúšom Vallom.

Staré Mesto je jedinou z bratislavských mestských častí, kde sa na spoločnom kandidátovi na starostu volebná koalícia zložená z mestskej strany Team Bratislava, mimoparlamentného PS a parlamentnej strany Sloboda a solidarita (SaS) nedohodla.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň sa už uskutočňuje a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.

(TASR)

Páčil sa vám článok?