Marian K. sa v kauze motákov postaví v júni pred Okresný súd Bratislava I

9.6.2021
Marián Kočner

Zdroj: TASR Martin Baumann

Páčil sa vám článok?

Podnikateľ Marian K. sa postaví pred Okresný súd (OS) Bratislava I v kauze takzvaných motákov, keď tento bratislavský nižší súd naplánoval verejné zasadnutie vo veci na 23. júna. Vyplýva to z rozpisu činnosti OS Bratislava I.

 "Obžaloba bola podaná 21. apríla 2021 zo zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu," uviedol na otázku TASR hovorca Krajského súdu Bratislava Pavol Adamčiak. Dodal, že nejde o hlavné pojednávanie, ale o verejné zasadnutie. "Trestná vec Mariana K. bola medzičasom postúpená senátu a na verejnom zasadnutí bude predbežne prejednaná obžaloba v zmysle paragrafu 243 odseku 2 Trestného poriadku," povedal Adamčiak. Marian K. mal posielať z väzby motáky cez Petra Tótha. Bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby to uviedol vlani v jednej zo svedeckých výpovedí na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka.

Marian K. je od začiatku tohto roka právoplatne odsúdený na 19 rokov odňatia slobody za falšovanie zmeniek TV Markíza spolu s exriaditeľom televízie Pavlom Ruskom. V kauze vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ho ŠTS v Pezinku spoločne s Alenou Zs. oslobodil v septembri 2020 spod obžaloby. Verdikt však nie je právoplatný, rozhodovať bude ešte Najvyšší súd (NS) SR. NS SR sa odvolaním prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a neprávoplatne odsúdeného Tomáša Sz. bude zaoberať na svojom verejnom zasadnutí 15. júna.

(TASR)

Páčil sa vám článok?